Aistė Ožalinskaitė-Prokopovič

Kandidatė į Laisvės partijos Valdybą

Aistė Ožalinskaitė-Prokopovič

Kandidatė į Laisvės partijos Valdybą

Mano tikslas – prisidėti prie Lietuvos švietimo sistemos kūrimo, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas visapusiškai įtraukiam, moderniam ir vaikų savarankiškumą skatinančiam ugdymui. Manau, kad prioritetinės veiklos kryptys turėtų apimti:

Įtraukųjį ugdymą

Praktiškai užtikrinti, kad kiekvienas mokinys, nepriklausomai nuo jo gebėjimų, socialinės padėties ar kitų ypatybių, turėtų lygias galimybes gauti aukštos kokybės išsilavinimą. Įtraukusis ugdymas apima individualizuotą mokymosi aplinką, kurioje gerbiamos ir puoselėjamos visų mokinių unikalios savybės ir poreikiai. Dėmesys turi būti skiriamas ne tik infrastruktūros ir mokymo metodų tobulinimui, bet ir mokyklų bendruomenių sąmoningumo ugdymui, kad kiekvienas jaustųsi svarbus ir vertinamas.

Lietuvos švietimo reformą

Švietimo reforma turi užimti ypatingą vietą, siekiant iš esmės pertvarkyti švietimo sistemą, kad ji atitiktų šiuolaikinio pasaulio poreikius ir skatintų augančių kartų intelektualinį ir emocinį ugdymą. Ši reforma apimtų ne tik esamų mokymo programų modernizavimą, bet ir ugdymo turinio adaptavimą, orientuojantis į XXI a. reikalingus įgūdžius. Tai leistų vaikams mokytis savarankiškai, išlikti kritiškai mąstančiais ir kūrybiškais asmenimis.

Mokytojų ugdymą

Suprantu, kad mokytojai yra svarbiausias švietimo sistemos ramstis. Todėl turime skirti ypatingą dėmesį mokytojų profesiniam tobulėjimui ir paramai. Šis prioritetas apima ne tik išsamią mokytojų mokymų sistemą, bet ir darbo sąlygų gerinimą bei atlyginimų didinimą. Mokytojai turi tobulėti ir kaip specialistai, ir kaip asmenybės, kad mokymosi procesas būtų įkvepiantis, o pedagogai būtų tinkamai vertinami visuomenėje ir valstybėje.

Laisvų ir savarankiškų vaikų ugdymą

Reikia skatinti tokį ugdymo modelį, kuriame vaikai augtų kaip laisvos ir savarankiškos asmenybės, turinčios galimybę rinktis, tyrinėti ir mokytis remiantis savo interesais bei poreikiais. Tokios švietimo krypties esmė – stiprinti vaikų kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir gebėjimą priimti savarankiškus sprendimus. Tai apima mokymo metodų, skatinančių vaikų smalsumą ir savarankiškumą, diegimą bei mokyklos aplinkos pritaikymą, kad vaikai jaustųsi laisvi ir motyvuoti mokytis.

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.