Pasirašyk už Dainių Žalimą!

Tomas
Vytautas
Raskevičius

Mano prioritetai

1
10
Progresas LGBT+ teisių apsaugos srityje
Neliksime paskutiniai homofobai Europoje! Įteisinkime tos pačios lyties partnerystes, pradėkime diskusijas dėl santuokos lygybės, sureguliuokime lyties keitimo procedūrą, panaikinkime "homosekualumo propagandą" draudžiantį įstatymą ir efektyviai kovokime su neapykantos nusikaltimais.
Lyčių lygybė tiek moterims, tiek vyrams
Moterų vieta nėra prie puodų virtuvėje, o vyrai nėra pasmerkti gyventi 10 metų trumpiau. Panaikinkime atlyginimų atotrūkį, kovokime su lyčių stereotipais švietime, įtraukime vyrus į vaikų priežiūrą, leiskime gauti pajamas pirmaisiais vaiko priežiūros metais, kovokime su smurtu artimoje aplinkoje.
Originali asmenvardžių rašyba dokumentuose
Leiskime lenkams, už užsieniečių ištekėjusioms moterims ir visiems kitiems lietuviškuose dokumentuose užsirašyti vardus su „w“, „x“ ir „q“. Pasaulis Lietuvos pasienyje ne baigiasi, o tik prasideda. Leiskime tėvams duoti nelietuviškos rašybos vardus – „Anna“, „Leyla“ ar „William“.
"Baudžiako" už "suktinę" panaikinimas
Nustokime „kalti baudžiaką“ jauniems žmonėms už gyvenimo eksperimentus. Bauskime platinimą, o ne vartojimą. Pasirūpinkime, kad nuo „chemijos“ nemirtų nė vienas jaunas žmogus – orientuokime narkotikų politiką į žalos mažinimą. Švieskime nevartoti, o jei jau vartoja – tegul daro tą saugiai.
Žmogaus teisių ugdymas mokyklose
Mokyklose dėstykime mokslu, o ne religija grįstą lytinį švietimą. Integruokime žmogaus teisių temas į bendrojo ugdymo programas, kelkime pedagogų kvalifikaciją. Tegul jie pasakoja ne apie „gėjus kanabalus“, o apie laisvus laisvos šalies žmones.
Universalaus dizaino principas
Nė vieno naujo projekto, nė vienos naujos transporto priemonės, nė vieno naujo pastato už valstybės pinigus, kuris nebūtų pritaikytas judėjimo ribotumą ar kitą (ne)galią turintiems žmonėms. Užsispyrusiai pritaikykime erdves ir pastatus visiems – ne „ant popieriaus", o iš tikrųjų.
Jokios ypatingų vaikų segregacijos švietime
Jokių atskirų mokyklų ar klasių specialių poreikių turintiems vaikams. Taip, reikės papildomų paslaugų, pedagogų ir asistentų, kad galėtų atliepti individualius poreikius. Tai kainuos. Tačiau apie kokią integraciją galima kalbėti, kai vaikai mokosi „getuose“?
Santuokos lygybė visiems
Taip, reikės keisti Konstituciją, bet tai esame darę jau ne kartą. Nereikia „drungnos“ partnerystės – homoseksualūs piliečiai moka tokius pačius mokesčius kaip ir visi kiti, todėl privalome apsaugoti jų šeimas. Nes šeimose rūpinamės vienas kitu.
Stambulo konvencija ir smurtas šeimoje
8 iš 10 nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių asmenų – moterys. Prisiimkime visus įmanomus įsipareigojimus, kad šita epidemija baigtųsi. Sukurkime efektyvius reagavimo mechanizmus, įskaitant ir savivaldos lygmeniu. Nustokime kaltinti smurtą patyrusius – ne „pati kalta“, o kaltas smurtautojas.
Pajamos pirmaisiais vaiko priežiūros metais
Sudarykime sąlygas vaiko priežiūros laikotarpyje esančioms moterims dirbti ir uždirbti. Leiskime lygiagrečiai gaunamą išmoką panaudoti socialinėms paslaugoms pirkti – auklėms, lopšeliams, darželiams apmokėti. Moterys skirtingos – vienos nori būti namuose, kitos nori užkariauti pasaulį. Valio!

Biografija

Aš esu labai alkanas. Alkanas LGBT+ ir žmogaus teisių pokyčių Lietuvoje. Mano bendruomenė teisinių pokyčių iš politikų laukia jau 30 metų. Laukėme per ilgai – atėjo metas politikais tapti patiems. Esu pirmas atvirai homoseksualus politikas, išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą. Rinkimų į savivaldybę metu laikraščių antraštėse buvau pramintas „profesionaliu gėjumi“, nes žmogaus teisės ir lygios galimybės yra būtent tos temos, kurios man yra svarbiausios. Kodėl einu į Seimą? Turėdamas daug patirties žmogaus teisių, nediskriminavimo ir lygių galimybių srityse, noriu prisidėti kurdamas tokią atmosferą Lietuvoje, kuri leistų labai konkrečiai ir apčiuopiamai pajausti, kad mūsų valstybė priklauso visiems piliečiams be išimties, nepaisant jų lyties, seksualinės orientacijos, negalios, tautybės, kalbos ar kitų požymių. Politiniu lygmeniu spręsdami ekonomines ir socialines problemas, dažnai pamirštame, kad laisvoje šalyje beprotiškai svarbus yra žmogaus orumas. Tik pademonstruodami pagarbą žmogaus orumui ir pripažindami kiekvieno iš mūsų skirtumus, galime kurti tokią bendruomenę, kurioje žmonės norėtų gyventi, kurti ir būti laimingi, o įvairovė būtų suprantama kaip mūsų privalumas, o ne trūkumas. Svajoju apie tokią Lietuvą, kur nebūtų vietos diskriminacijai, neapykantai ir smurtui, nukreiptam tiek į kitus, tiek į pačius save. Suprantu, kad „lygiomis galimybėmis“ sotus nebūsi. Tačiau esu absoliučiai įsitikinęs, jog valstybėje visi sprendimai privalo būti priimami vadovaujantis ne tik ekonominės naudos kriterijumi, bet ir vertinant, kaip šie sprendimai paveiks skirtingas mūsų bendruomenės grupes. Dėl šios priežasties yra reikalingi balsai, kuriems žmogaus teisės, nediskriminavimas ir lygios galimybės būtų absoliutūs prioritetai. Būtent toks balsas ir noriu būtų Lietuvos Respublikos Seime.

Prisidėk

Paremk! Prisijunk!

Paaukok kandidato kampanijai

Naujienos

1
6
Žmogaus teisės kaip Baltarusijos krizės valiuta August 19 Baltarusijos įvykiai Kodėl Lietuvos politikai apie žmogaus teises kalba tik ypatingomis progomis?
Daugiau
LGBT bendruomenė ragina Nausėdą solidarizuotis ir įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį July 3 LGBT teisės Paraginome Prezidentą Gitaną Nausėda tesėti savo rinkiminės kampanijos pažadą.
Daugiau
Lietuvoje vyrams verkti nepridera, o moterys atlieka didžiąją dalį namų ruošos June 4 Lyčių lygybė Kokios yra lyčių nelygybės priežastys Lietuvoje?
Daugiau
Paskutiniai homofobai Europoje: kada žmogaus teisės taps Vyriausybės prioritetu? May 14 LGBT teisės Kodėl Lietuvoje nėra jokio progreso LGBT+ žmogaus teisių srityje?
Daugiau
Seimo vyrai žmogaus teises saugiai pasodino ant „atsarginių suolelio“ February 17 Žmogaus teisės Siūlau dešimt žmogaus teisių ir laisvės idėjų Lietuvai!
Daugiau
„Profesionalus gėjus“: gavęs palaikymo žinutę, stovėjau daržovių skyriuje ir verkiau September 13 Mano istorija Pokalbis LRT laidoje "Visi kalba"
Daugiau