Pasirašyk už Dainių Žalimą!

Tumelis
Skirmantas

Paaukok kandidato kampanijai

Mano prioritetai

1
4
Atviri duomenys
Stengsiuosi, kad valdžia priimtų sprendimus remdamasi duomenimis, o ne vien siaurų interesų apylinkių rinkėjų ar lobistų iniciatyvomis. Atviri duomenys - tai viena pagrindinių prielaidų skaidrumui. Mano hobis yra statistinė duomenų analizė. Šiek tiek nutuokiu apie "Six Sigma".
Dar skaičių
Naudosiuosi rodikliais ir matuosiu savo padarytą darbą skaičiais. Dirbsiu, kad reguliavimas būtų prevencinis, bet efektyvus, o ne represinis.
Valdiški makaronai
Sieksiu, kad valdžia su žmonėmis bendrautų normalia kalba, kad atsakymai būtų duodami sparčiai, kad tas "vieno langelio" principas nebūtų tik lozungas, bet ir realybėje įgyvendintas.
Kūrybiškumas švietime
Darželiuose ir mokyklose daugiau dėmesio turi būti skiriama kūrybiškumui. Tai pagrindinė prielaida sėkmei ateityje. Šiuolaikinis pasaulis itin dinamiškas, todėl nėra labai aišku, ko reiks ir kas bus svarbu ateityje. Kūrybiškumas - leis prisitaikyti.

Biografija

Gimiau Alytuje 1979 metais. Studijavau Kaune (KTU), o dabar dirbu ir gyvenu Vilniuje. Aktyviau politikoje esu nuo 2011 metų. Iki 2011 metų buvau beveik visiškai apolitiškas, o balsuodavau – kaip ir tėvai už Landsbergį. O už Landsbergį, nes šeima tokia – tėvas tremtinys (gimė Barnaule kažkur), o mama staliaus, dainavusio pašiepiančias dainas apie sovietinę santvarką, dukra. Savo gyvenime turiu keletą įsimintinų momentų, kurie žymi didesnius pokyčius mano pasaulėžiūroje ir gyvenime. Vienas jų – mano kelionė autostopu iki Jungtinės Karalystės ir atgal (1999). Važiavau užsidirbti svarų. Pabuvau svetimoje aplinkoje vienas apie mėnesį - daug dalykų teko su savimi išsiaiškinti. Kitas momentas buvo mano sprendimas imtis aktyvesnės politikos 2011 metais. Tais metais jau buvau pats tėvu. Brandesnis požiūris į save ir į aplinką buvo paskata pačiam imtis aktyviau politikos. Liberalizmas man yra natūrali ideologija. Aš toks tiesiog esu – nemėgstu kitiems aiškinti kaip jiems gyventi ar elgtis, kaip ir nemėgstu, kad man kas aiškintų. Tad natūralus pasirinkimas buvo LRLS. Ten susipažinau su tuometiniu teisingumo ministru, kuriuo tuo metu buvo Remigijus Šimašius. 2012 metų Seimo rinkimų rinkiminė kampanija buvo dar vienas momentas pakeitusių mano gyvenimą. Gavau tada Kaišiadorių-Elektrėnų apygardą. Ten supratau kaip skiriasi politika Vilniuje nuo politikos ne Vilniuje. Tų rinkimų nelaimėjau, bet daugiamandatėje iš 102 vietos pakilau į 24, o vienmandatėje aplenkiau Kristiną Brazauskienę, kuri kandidatavo Brazausko gimtinėje. Toje vienmandatėje aš praėjau visą praleistą politikos kursą eksternu. Pirmi laimėti rinkimai buvo 2015 Vilniaus miesto savivaldybės rinkimai. Kiti laimėti rinkimai – 2019 Vilniaus miesto savivaldybės rinkimai. Taigi, dabar esu Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys. Ir manau nesuklysiu sakydamas, kad pačios geriausios politinės komandos Lietuvoje narys. Dar dirbu „Telia Lietuva“ IT padalinyje. Ten šiuo metu esu nedidelės komandos lyderis (nes ne vadovas), o jei tiksliau – scrum master‘is arba team lead‘as. Stengiamės dirbti pagal SAF‘e metodiką jau kelinti metai – daug ko išmokau ir labai daug ko vis mokausi. Šiuolaikiniai vadybos metodai, statistinė duomenų analizė, painių procesų nagrinėjimas yra mano aistra. Nesakau, kad esu labai kietas tame (tikriausiai neičiau į politiką, jei būčiau labai kietas), bet man tai tiesiog patinka. Duomenimis remti sprendimai, skaidrūs ir aiškūs procesai, efektyvumas – dalykai kurie mane džiugina ir kuriuos Vilniaus savivaldybėje Remigijaus ir Povilo komanda sėkmingai vysto. Ir taip džiugina vis daugiau žmonių. Man taip pat labai patinka džiuginti žmones. Laimingi žmonės yra laisvi žmonės. Laisvi žmonės turi polėkį ir ilgesnėje perspektyvoje – visada efektyvesni. Aš stengiuosi ir noriu būti tokiu, o taip pat padedu ir padėsiu tokiais tapti – kuo daugiau jūsų! Daugiau informacijos apie mane ir mano pažiūras čia: http://www.skirmantas-tumelis.lt/programa/.

Naujienos

1
10
Apie rinkimų komisijų pirmininkus siūliusias organizacijas September 26 Paanalizavau kokios organizacijos siūlė apylinkių komisijų pirmininkus, kaip jie pasiskirstę.
Pažinimo džiaugsmas August 24 Apie pažinimo džiaugsmą, plastiškas smegenis, emocijas, žmones-monstrus :)
Plastiškos smegenys ir pažinimo džiaugsmas
Baltarusija. Žmonės ir psichopatiškas režimas August 18 Dar šiek tiek detalių apie režimo nusikaltimus prieš Baltarusijos žmones.
Baltarusija. Žmonės ir psichopatiškas režimas.
Trumpai apie Baltarusijos įvykius August 14 Baltarusijoje šiandien, vakar užvakar ir už-užvakar žmones OMON’as, vidaus kariuomenė ir dar kažkas daužo bananais. Šaudo kol kas lygtais tik guminėmis kulkomis, sprogdina garsinėmis-šviesos granatomis.
Nuoroda į visą straipsnį
Mano rinkiminių šūkių platesnis paaiškinimas August 6 Atviri duomenys! Statistinė analizė! Duomenimis remti sprendimai!
Kas tie atviri duomenys ir kodėl to reikia
2016-2020 Seimo frakcijų efektyvumas balsuojant July 24 DataPorn Duomenys yra labai galingi. Jeigu jie geros kokybės ir jeigu žinai kaip juos panaudoti. Čia yra tiesiog viena iš galimybių panaudoti duomenis, kuriuos parsisiunčiau iš lrs.lt.
Ką gali parodyti duomenys apie balsavimą?
Duomenų analizės papankavimas Seimo balsavimų tema July 18 Duomenys ir statistinė duomenų analizė Mano hobis - statistinė duomenų analizė. Skamba keistokai tikriausiai. Na, gerai, mano hobis dar yra ir stalo tenisas. Bet statistinė duomenų analizė irgi hobis :)
Seimo narių balsavimų tinklo diagramos
Apie liberalizmą July 11 Politika, ideologija, o tiksliau liberalizmas Žmonės sako "liberalizmas", bet arba nesupranta ką tai reiškia, arba specialiai kalba blėnis. Eilinį kartą stoju į liberalizmo gynybą :)
Kas yra ir kas nėra liberalizmas
Laisvės partijos kandidatų reitingavimo tinklo diagrama June 13 Laisvės partija Mūsų partijos 2020 Seimo kandidatų reitingavimas buvo atviras visiems, kas ne kitų partijų nariai. Kiekvienas reitinguotojas reitinguoja keletą kandidatų. O tai reiškia, kad galiu sukurti tinklo diagramą! :)
Laisvės partijos reitingavimo tinklo diagrama
Laisvės Partijos ištakų sąrašo reitingavimo analizė March 28 Apie Laisvės partiją, politiką ir sąrašo reitingavimą Sugalvojau metodą, kuriuo galima įvertinti sąrašo sudarymo kokybę. Ką apie tai manot? :)
Sąrašų kokybė ir jų palyginimas