Pasirašyk už Dainių Žalimą!

VYTAUTAS
MITALAS

Mano prioritetai

1
7
Laisvi ir kūrybingi vaikai
Ugdymo turinys nebėgs nuo XXI a., nes skatinsime individualizuotą mokymą, kūrybiškumo, karjeros planavimo, socialinių ir emocinių gebėjimų ugdymą. Šalia lietuvių ir anglų įtvirtinsime trečią - informacinių technologijų kalbą.
Tobulėjantys mokytojai
Mokiniai džiaugsis mokymusi tada, kai jų mokytojai bus gerai paruošti, deramą atlygį gaunantys profesionalai. Užtikrinsime jų atlyginimo augimą ir perkrausime mokytojų rengimo modelį sukurdami realias galimybes mokytojams nuolat tobulinti profesijai reikalingus gebėjimus.
Reikalingi sprendimai pertvarkant mokyklas
Užtikrinsime, kad visi Lietuvos vaikai gautų kokybišką išsilavinimą, todėl stambinsime mokyklas regionuose, o ten, kur jų trūksta - ypač Vilniuje - kursime naujas. Jose įrengsime naujausias gamtos mokslų laboratorijas, o mokykloms vadovauti pritrauksime geriausius vadybos profesionalus.
Pasitikėsime kuriančiais ir besistengiančiais
Žmonės gyvens patogiau ir turtingiau, jei valdžia padės ir paskatins besistengiančius. Pasitikėsime kuriančiais darbo vietas mažindami biurokratinius barjerus. Padėsime smulkiajam verslui, nes tai - trečdalis Lietuvos. Neįvesime jokių naujų mokesčių ir užtikrinsime mokesčių sistemos stabilumą.
Ambicija būti geriausiais Europoje
Lietuva turi neatsilikti vykstant naujai pramonės revoliucijai, todėl bent 3% BVP skirsime moksliniams tyrimams ir plėtrai.
Patogūs, žali ir augantys miestai
Miestų augimas bus planuojamas taip, kad būstai ir paslaugos būtų iš anksto kuriami kartu. Miestai išlaikys ir gausins savo žalią rūbą - kiekvienam miesto gyventojui skverai ir žalios erdvės bus pasiekiamos greičiau nei per 3 minutes, didieji parkai - per 20 minučių.
Laisvė džiaugtis
Reikia iš esmės pergalvoti, ar einame komendantų Lietuvos keliu, ar mūsų stiprybė yra savo galva galvojantys, džiaugsmo ir prasmingos veiklos ieškantys šios šalies piliečiai.

Biografija

Gimiau Vilniuje 1989 metų birželio 16 dieną. Su pagyrimu baigiau Vilniaus Žemynos gimnaziją Pašilaičiuose, o Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įgijau Politikos mokslų bakalauro, vėliau – Viešosios politikos analizės magistro laipsnius. Dar studijų laikais, nuo 2008 m., įsitraukiau į politinę ir nevyriausybinių organizacijų veiklą. Buvau Vilniaus liberalaus jaunimo organizacijos pirmininkas, nacionalinės Jaunimo reikalų tarybos narys, Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ valdybos narys. 2015 metais buvau išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, kur tapau Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininku. Dirbau Liberalų sąjūdžio sekretoriate, Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertu, 2019 m. tapau Vilniaus vicemeru ir buvau atsakingas už mokyklų, transporto, miesto plėtros bei socialinius klausimus. Nuo 2020 m. esu išrinktas į Seimą. Jame man patikėtos Seimo vicepirmininko pareigos, taip pat dirbu Biudžeto ir finansų komitete.

Naujienos

1
6
Mano kalba tvirtinant Vyriausybės programą Tvirtinome Vyriausybės programą, kuri, jei reikėtų vienu žodžiu apibrėžti, yra racionali.
Skaityti toliau
10 laisvės pasiūlymų mokykloms Mes turime būti šviesiausius talentus ugdanti valstybė. Tai ne tik mūsų kelias į ekonominę gerovę, tai Lietuvos išlikimo ir stiprėjimo esminė sąlyga. Be jokių numykimų, pasiteisinimų ar atidėliojimų.
Skaityti toliau
Ką gali moksleiviai, ko iki šiol Seimas negalėjo? Nuotolinio Seimo darbo įvedimo užkulisiai.
Skaityti toliau
Paslaptis apie Lukiškių paplūdimį, kurios nežino Seimas Seimo sprendimas dėl geros moralės Lukiškių aikštėje paskatino papasakoti, kodėl ir kaip Vilniaus savivaldybėje sugalvojome paplūdimio toje vietoje iniciatyvą.
Skaityti toliau
Kodėl patarškos ir unguriai nenori aiškiai suplanuotos Vilniaus plėtros? Išdėsčiau viziją, kaip turi augti Vilnius ir kiti Lietuvos miestai
Skaityti toliau
Jei statytume valstybę iš naujo, kelintas eilėje būtų švietimas? Švietimas - pirmas prioritetas man ir Laisvės partijai.
Skaityti toliau