Pasirašyk už Dainių Žalimą!

Kandidatai į Europos Parlamentą:

 • Dainius Žalimas
 • Remigijus Šimašius
 • Vytautas Mitalas
 • Monika Ošmianskienė
 • Agnė Vaiciukevičiūtė
 • Marius Skuodis
 • Artūras Žukauskas
 • Kasparas Adomaitis
 • Daniel Ilkevič
 • Karolis Žemaitis
 • Birutė Andruškaitė
 • Tomas Gulbinas
 • Ligita Šapranavičiūtė
 • Brigita Guobė
 • Raivydas Rakauskas
 • Rokas Garliauskas
 • Gražvyda Petrikaitė
 • Skirmantas Tumelis
 • Marius Dijokas
 • Zakiras Medžidovas
 • Vytenis Jakas
 • Vytis Maleckas
 • Vasilij Savin
 • Povilas Skrodenis
 • Mindaugas Skaraitis
 • Tomas Piesarskas
Menu

Dainius Žalimas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Remigijus Šimašius

Kandidatas į Europos Parlamentą

Kandidatuoju į Europos Parlamentą.

Praėjusius metus atsitraukęs nuo aktyvios politikos dar labiau pamačiau, kaip joje trūksta kompetencijos, tikro žmogiškumo ir atsakingos lyderystės.

Jau nebe politiko statusu teko dalyvauti susitikimuose, per kuriuos mano nerimas, ar Europa tvirtose bei teisingos rankose, deja, tik išaugo. Tai, ką turime, neišsisaugos savaime, o tai, ko dar neturime, nesusikurs savaime.

Europos Parlamento rinkimuose gavęs Jūsų pasitikėjimą labiausiai siekčiau trijų dalykų (apie kiekvieną jų vėliau bus progos ir plačiau).

Pirmas, kad Europa nustotų elgtis kaip išpaikusi turtų paveldėtoja ir vėl pradėtų sėkmingai lenktyniauti globalioje ekonomikoje. Tam visų pirma reikia, kad ji savo reguliavimais ne ribotų konkurenciją ir pažangą, o kaip tik užtikrintų, kad Europa, kaip kadaise, kai suklestėjo, būtų pasaulį keičiančios kūrybos erdvė.

Antras, kad miestai, kur gyvena daugelis europiečių, būtų žmonėms patogaus tvarumo ir žalumo, o ne žaliųjų lozungų kėlimo vietos.

Trečias - būčiau ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos balsu Europos Parlamente. Kaip ir einant mero pareigas nuo pirmos invazijos dienos. O darbo čia bus – Europai reikia laisvos, atsigaunančios, veržlios Ukrainos.

Tikiu, kad mano vykdytų reformų europinė patirtis būnant Laisvosios rinkos instituto prezidentu, teisingumo ministru bei sostinės meru būtų naudinga Lietuvai ir Europai.

Ne tik mūsų kiemo, bet visos Europos ir visos Vakarų civilizacijos sėkmė ir išlikimas spręsis per ateinančius kelerius metus!

Prašau Jūsų palaikymo.

Vytautas Mitalas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Kandidatuoju į Europos Parlamentą siekdamas:

1. Modernios gynybos Lietuvai ir Europai;

2. Bekompromisės paramos Ukrainai;

3. Sąjungos be orbaniško paralyžiaus.

Monika Ošmianskienė

Kandidatė į Europos Parlamentą

Europos sąjunga pirmiausia yra apie žmones - Tave, mane ir ateities kartas. Galimybė keliauti, studijuoti, gyventi visoje ES laisvai ir taikoje nėra savaime suprantamas dalykas, tai yra europinės vertybės kurias reikia saugoti ir puoselėti, todėl kandidatuoju į Europos Parlamentą, kuriame, gavusi Jūsų pasitikėjimą, labiausiai siekčiau šių tikslų:

🚟🚈 Nuvykti traukiniu per dieną į bet kurią Europos sostinę yra mano sena svajonė ir pirmasis prioritetas. Kelionės traukiniu yra patogios, saugios, greitos ir dovanoja gražius vaizdus už lango. Kelionės traukiniu tausoja gamtą. Nuvykti iš Vilniaus į Ryga yra puiku, tačiau turime siekti ambicingesnių tikslų.

🇪🇺 🇺🇦 Paramos Ukrainai užtikrinimas yra antrasis mano prioritetas. Ukrainos pergalė ir narystė Europos sąjungoje yra Europos stabilumo klausimas. Tai yra ir Lietuvos nacionalinio saugumo klausimas. Ukrainoje plaka europietiška širdis.

✈️♿ Galimybė laisvai ir patogiai keliauti žmonėms su negalia yra trečiasis mano prioritetas. Nuo lėktuvų check’in’o iki viešbučio numerių užsakymo - sieksiu, kad procesas būtų patogus ir paprastas kiekvienam.

🧬🚀 Pagalba rastis ir plėtotis inovacijoms yra ketvirtasis mano prioritetas, Dirbtinis intelektas ar biotechnologijos yra nenuginčijama šio pasaulio ateities dalis, negalima leisti, kad nepagrįstos baimės ar biurokratizacija kištų koją Europos sąjungos progresui. Politikoje labai trūksta giliau technologijas suprantančių žmonių. Aš suprantu.

Ne tik mūsų kiemo, bet visos Europos ir visos Vakarų civilizacijos sėkmė ir išlikimas spręsis per ateinančius kelerius metus!

Prašau Jūsų palaikymo.

Agnė Vaiciukevičiūtė

Kandidatė į Europos Parlamentą

Marius Skuodis

Kandidatas į Europos Parlamentą

Gerbiamieji,

esu Marius Skuodis, susisiekimo ministras, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto ir Londono ekonomikos mokyklos alumnas, buvęs ekonomikos ir inovacijų viceministras.

Kas man svarbu naujos kadencijos Europos Parlamente?

1. Kad Europos ekonomika pagaliau „pabustų“. Nors ES turi milžinišką stiprybę – vieningą rinką, septintus metus dalyvaudamas ES Tarybos posėdžiuose matau ne jos stiprinimo, bet, deja, stiprėjančias protekcionizmo tendencijas. Kaip kitaip paaiškinti, kodėl mūsų keleiviniam traukiniui važiuojant į Rygą būtina samdyti latviškai kalbantį mašinistą? Kodėl mūsų vežėjai, nepaisant žaliojo kurso tikslų, priversti kas 8 savaites savo vilkikus per visą Europą tuščiai „varinėti“ namo? Kodėl vieningoje rinkoje vis dar taip stipriai skiriasi skolinimosi (ir taupymo) galimybės? Ir tokių ES ekonomikos potencialą varžančių pavyzdžių pilna visose srityse. ES šalių vyriausybėms dažnai neatsispiriant nacionalinių interesų grupių spaudimui, esu įsitikinęs, kad lemiamą vaidmenį tiesiog privalo suvaidinti kitos kadencijos Europos Parlamentas.

2. Kad Lietuvos transporto sistema pagaliau taptų integralia Vakarų dalimi. Europos standarto greitojo traukinio jungties su Klaipėda pripažinimas visai ES svarbiu projektu yra milžiniškas mūsų pastarųjų metų laimėjimas; įsibėgėja „Rail Baltica“ statybos, kad pagaliau galėtumėme greitai pasiekti Varšuvą ir kitus Vakarų Europos miestus; statome daugybę mūsų saugumui svarbių kitų karinio mobilumo objektų. Visgi visų šių projektų negalėsime įgyvendinti vieni. Dėl to bus būtina ir toliau nuolat telkti visos ES paramą, o Europos Parlamentas, spręsdamas dėl būsimo ES biudžeto prioritetų, šioje srityje vaidins gal net lemiamą vaidmenį.

3. Kad ES gebėtų priimti ne tik sudėtingus, bet ir gyventojų laukiamus paprastus sprendimus. Vienas tokių – nustokime pagaliau kas pusmetį inertiškai sukinėti laikrodžių rodykles, nes šiuolaikinei ekonomikai tai nekuria pridėtinės vertės, o gyventojams kaskart kelia papildomą, visiškai nereikalingą stresą ir kitus nepatogumus. Visi ligšioliniai mūsų bandymai pagaliau išspręsti šį klausimą atsirėmė į kai kurių Vakarų šalių abejingumą, tačiau Europos Parlamentas jau seniai yra pasakęs – „gana“. Tad mano lūkestis – visos ES piliečių atstovai Europos Parlamente, kurie naujoje kadencijoje gali duoti rimtą signalą kitoms ES institucijoms tiek šiuo, tiek ir kitais gyventojams aktualiais klausimais.

Ir tai tik keletas temų, kurias artimiausiu metu turėsime galimybę aptarti plačiau.

Kviečiu kartu būti tuo kartais nepatogiu, bet būtinu balsu vardan stipresnės Europos Sąjungos!

Artūras Žukauskas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Esu Artūras ŽUKAUSKAS, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Vilniaus universiteto profesorius emeritas, didžiausios pasaulio profesinės techninės asociacijos – Elektros ir elektronikos inžinierių instituto vyresnysis narys.

Siekiu tapti Laisvės partijos kandidatu į Europos Parlamentą. Jeigu būčiau išrinktas, žadu daugiausiai pastangų skirti fundamentiniams iššūkiams, kuriuos patiria mūsų žemynas ir kartu Lietuva:

• Pavojus liberaliai demokratijai. Europiečiai ilgainiui ėmė suvokti liberalią demokratiją kaip duotybę, pamiršdami, apie jai kylančias išorines ir vidines grėsmes. Europos gynybinio potencialo didinimas ir gynybinių technologijų plėtra, atsparumo totalitarinių režimų propagandai, korupcinei invazijai ir populizmui stiprinimas, demokratinių institutų puoselėjimas – tai sritys, reikalaujančios suvienytų ir proaktyvių visos Europos pastangų.

• Žmogaus ir gilių technologijų, tokių kaip dirbtinis intelektas, biotechnologijos, robotika, santykis. Viena vertus, tokios technologijos stumia žmones iš jiems įprastų veiklų ir kelia socialines bei humanitarines grėsmes, kita vertus, jų ribojimas gali sukelti technologinės pažangos stabdymą ir atsilikimą. Šioje srityje Europai būtina siekti balanso tarp globalios technologinės lyderystės ir humanitarinio, etinio ir kultūrinio aspektų.

• Pažangi ir įgyvendinama neanglinė energetika, gebanti atliepti globalios klimato kaitos iššūkius. Europos klimato politika turi būti plečiama į didžiausią poveikį klimatui darančias pasaulio dalis. Tokios politikos įgyvendinamumas turi būti susietas su pažanga branduolinėje energetikoje ir energijos saugojimo technologijose.

Kasparas Adomaitis

Kandidatas į Europos Parlamentą

Daniel Ilkevič

Kandidatas į Europos Parlamentą

Esu Daniel Ilkevič, politologas, dirbu LR teisingumo ministrės patarėju, Liberalios demokratijos instituto vadovu. 2023 m. buvau išrinktas į Vilniaus rajono savivaldybės tarybą su Centro dešinės koalicijos sąrašu. Savivaldybės taryboje dirbu sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komitete bei vadovauju savivaldybės etikos komisijai.

Į Europos parlamentą kandidatuoju su 3-is pagrindiniais prioritetais ir šūkiu "Daugiau Europos".

1️⃣ Noriu daugiau Europos, kuri yra stipri, saugi ir auganti. Europos, kurios sėkmė įkvepia kitus, pavyzdžiui Ukrainą, Moldovą ir Sakartvelą sekti liberalios, demokratinės sistemos pavyzdžiu.

2️⃣ Noriu daugiau Europos, kuri įgalina ateitį, jaunimą, didina investicijas į švietimą, mokslinius tyrimus, inovacijas ir verslumo galimybes.

3️⃣ Noriu daugiau Europos, kuri įsipareigoja socialiniam teisingumui, lyčių lygybei ir mažumų teisėms.

Manau, kad visose rinkimuose ir visų partijų sąrašuose turi būti kuo DAUGIAU ĮVAIROVĖS visais atžvilgiais! Tame tarpe - daugiau jaunų žmonių, nes politika yra ne tik dabarties, bet ir ateities reikalas. Savo pavyzdžiu stengiuosi nuosekliai įrodyti, jog jaunas politikas su progresyviomis, nepopuliariomis, bet svarbiomis idėjomis, pastangomis ir energija, gali nuveikti prasmingus darbus.

Karolis Žemaitis

Kandidatas į Europos Parlamentą

Birutė Andruškaitė

Kandidatė į Europos Parlamentą

Esu Birutė Andruškaitė, turinti daugiau nei dešimtmetį patirties projektų vystymo srityje ir gilų įsipareigojimą tvarumui bei mėlynajai ekonomikai. Kiekvienoje veikloje randu vietos aplinkosaugos standartams. Dabar, kandidatuodama į Europos Parlamentą, keliu sau tikslą – investuoti į žaliosios ir mėlynosios ekonomikos inovacijas, didinti Europos Sąjungos atsparumą geopolitinėms grėsmėms ir išlaikyti glaudų ryšį su žmonėmis. Mano siekis – kurti tvarią ateitį, kurioje ekonominė pažanga ir aplinkos apsauga yra neatsiejami komponentai. Žinau, kad turiu kompetencijas užtikrinti, kad Lietuva būtų ne tik matoma, tačiau ir išgirsta.

Tomas Gulbinas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Ligita Šapranavičiūtė

Kandidatė į Europos Parlamentą

Brigita Guobė

Kandidatė į Europos Parlamentą

Raivydas Rakauskas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Žadu, kad būdamas Europos Parlamente dėčiau visas pastangas, kad šiai institucijai niekada nestigtų:

🟡 Valios nebijoti visavertės Ukrainos pergalės, nepaisant kažkokios geopolitinės aritmetikos.
🟡 Drąsos nugesinti radikalios dešinės siūlomus pseudo-receptus tvariai Europos ateičiai.
🟡 Ryžto nespausti „snausti“ ant vis labiau jaučiamos klimato kaitos krizės.

Jeigu skamba teisingai – kviečiu palaikyti mane.

Rokas Garliauskas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Gražvyda Petrikaitė

Kandidatė į Europos Parlamentą

Esu GRAŽVYDA PETRIKAITĖ, filologė, profesionali vertėja, kalbines paslaugas teikiančių ir globaliu mastu veikiančių įmonių savininkė ir direktorė, sūnaus Gimnazijos tarybos pirmininkė.

Esu motina – filologė. Humanitarė, Europos, liberalių vertybių puoselėtoja, Laisvės partijos narė nuo įkūrimo, Europos ir pasaulio pilietė, demokratinių vertybių puoselėtoja.

Tarptautinėje (ir vidaus) politikoje ir tarptautiniame versle dalyvauju virš dvidešimties metų. Prieš 2020 m. Seimo rinkimus prisidėjau rengiant užsienio reikalų ir gynybos programas ir dalyvavau jas įgyvendinant. Kiek anksčiau esu svariai prisidėjusi kuriant valstybės ir tarptautinį saugumą užtikrinančias iniciatyvas – nuo valstybės komunikacijos strategijos, kovos su dezinformacija, gynybos strategijos – iki socialinių reikalų, švietimo, aplinkosaugos ir kitų klausimų.

Esu studijavusi 7 užsienio kalbas, darbo ir studijų tikslais aplankiusi netoli 40 Europos valstybių ir JAV.

Lankiausi visose ES institucijose, dirbau su Lietuvos ministerijomis, tarptautinėmis organizacijomis, pagrindinėmis Lietuvos politinėmis partijomis tarpdisciplininiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

Šešių Lietuvos universitetų profesoriams esu išvertusi tūkstančius puslapių akademinių straipsnių, monografijų, redagavusi disertacijas ekonomikos, vadybos, viešojo valdymo ir administravimo, teisės (viešosios ir privatinės, ES, tarptautinės, konstitucinės), psichologijos, edukologijos tematika ir kitus leidinius.

Europos Sąjunga, mano požiūriu, – galimybių erdvė, laisvės ir demokratijos vertybių puoselėtoja, žmogaus teisių gynėja pasaulyje, konkurencingos ekonomikos, technologijų ir inovacijų kūrimo variklis, kuriama tarpkultūriškumo ir daugiakalbystės pagrindu, atvėrusi pasaulio ekonomiką Lietuvai. Tinkamai veikdama, ji svariai prisideda prie pasaulio ekonomikų ir tautų įgalinimo, tvarios, klestinčios planetos kūrimo.

Jeigu būčiau išrinkta į Europos Parlamentą, rūpinčiausi, kad Europos Sąjunga išliktų stabili ekonominė, politinė ir pinigų sąjunga, liberalios demokratijos ir žmogaus teisių puoselėtoja, tvarios planetos kūrėja.

Skirmantas Tumelis

Kandidatas į Europos Parlamentą

Marius Dijokas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Zakiras Medžidovas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys, Viešojo valdymo magistras, pedagogas.

Vytenis Jakas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Vytis Maleckas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Vasilij Savin

Kandidatas į Europos Parlamentą

Esu naujas veidas Lietuvos politikoje. Laisvės partijoje veikloje dalyvauju 2,5 metų. Esu Vilniaus skyriaus valdybos narys ir Vilniaus miesto tarybos narės patarėjas skaitmenizacijos klausimais. 2024 metais nusprendžiau kandidatuoti į Europos Parlamentą.

Jei Europos Parlamento rinkimuose gaučiau jūsų palaikymą, sieksiu šių esminių tikslų:

Pirma, stiprinčiau bendradarbiavimą gynybos sektoriuje tarp ES šalių ir skatinčiau visas ES nares pradėti rimčiau investuoti į karinių atsargų didinimą. Šiuolaikinis karas parodė, kad svarbus ne tik technologinis pranašumas lauko kare, bet ir nuolatinis tiekimas paprastų būtinųjų dalykų – tokių kaip šaudmenys, medikamentai, šarvuotos liemenės bei šiltos uniformos. Privalome labiau perorientuoti savo pramonę ir užtikrinti tinkamą ilgalaikį finansavimą.

Antras, noriu prisidėti prie Europos institucijų reformavimo, kad svarbiausi strateginiai sprendimai galėtų būti priimami greičiau ir efektyviau. Mums reikia Europos kuri sugeba reaguoti į įvykius pasaulyje ir būti reikšmingu globaliu žaidėju, o ne pasyviu stebėtoju, kuris tik sugeba išreikšti gilų susirūpinimą.

Trečia, valstybė ir sąjunga yra tiek stiprios, kiek leidžia jų ekonominės ir finansinės galimybės. Jei norime turėti pakankamai lėšų gynybai ir žmonių gerovei privalome pasirūpinti savo ekonomikos ilgalaikiu tvarumu. Sieksiu, kad priimami sprendimai didintų Lietuvos ir Europos ekonominį konkurencingumą pasaulinėje rinkoje, plėstų laisvos prekybos tinklą visame pasaulyje ir skatintų daugiau žmonių ir kompanijų investuoti Europos Sąjungos teritorijoje.

Povilas Skrodenis

Kandidatas į Europos Parlamentą

Aš, Povilas Skrodenis, esu tinkamas kandidatas į Europos Parlamentą, turėdamas unikalų derinį verslo, inžinerijos ir aukštųjų technologijų patirties.

Visų pirma, mano patirtis versle davė supratimą, kad šalies pramonės ir aukštųjų technologijų vystymas bei augimas, tiesiogiai koreliuoja ir su kitais mums labai svarbiais sektoriais. Tokiais kaip švietimas, sveikatos apsauga bei gynyba. Kaip Europos Parlamento narys sieksiu vykdyti politiką, naudingą Lietuvai ir mūsų žmonėms.

Antra, mano įgyta patirtis inžinerinės pramonės srityje leido man suprasti verslo reikalavimus ir rinkos dinamiką. Mano tikslas - skatinti tvarios gamybos augimą ir kurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas.

Trečia, mano dalyvavimas tarptautinėse verslo bendruomenėse leido man suvokti globalių ekonominių iššūkių sudėtingumą. Noriu prisidėti prie Europos Parlamento veiklos, kuri geriau atspindėtų verslo poreikius ir skatintų verslo aplinką, palankią augimui ir plėtrai.

Kviečiu Jus palaikyti mane, Povilą Skrodenį, savo balsu, nes kartu galime kurti Europą, kurioje verslas, inovacijos ir technologijos skatina ekonominį augimą ir gerovę. Jūsų parama leis man atstovauti Jūsų interesus Europos Parlamente.

Kartu galime kurti Europą, kurioje būtų daugiau vietos inovacijoms, darbo vietoms ir ateities kartoms.

Mindaugas Skaraitis

Kandidatas į Europos Parlamentą

Tomas Piesarskas

Kandidatas į Europos Parlamentą

Esu Tomas Piesarskas. Baigiau Vilniaus universitete bibliotekininkystės ir bibliografijos specialybę. Esu partijoje nuo pat jos įkūrimo. Šiuo metu padedu rengti Laisvės partijos Europarlamento rinkimų programą.