2023-11-23

Į Ukrainą iškeliauja akcijos metu „Laisvė Ukrainai“ surinkta parama

Šiandien iš Vilniaus į Ukrainą iškeliauja pirmoji iš dviejų Seimo narės Monikos Ošmianskienės iniciatyva surinktų paramos siuntų sužeistiems Ukrainos kariams. Prieš daugiau nei mėnesį pradėtos akcijos „Laisvė Ukrainai“ metu, kartu paramos organizacija „Blue/Yellow“ buvo renkamos lėšos ir reikalingiausi daiktai.

Anot Laisvės frakcijos narės, idėja rinkti paramą gimė po to, kai sulaukė žinutės iš Laisvės partijos nario Osvaldo Guoko, kuris kartu su ukrainiečiais kovoja Ukrainoje ir šiuo metu yra Donecko srityje: „Sulaukiau Osvaldo žinutės, kurioje jis pasakoja, kad šiuo metu yra 79 desantininkų šturmo brigadoje prie Marjinkos, kur yra daug sužeistųjų, atvežtų ir iš kitų brigadų į jų karo lauko ligoninę Kurachove.

Ten labai trūksta „sužeistojo komplektų“ – trumpikės, marškinėliai, sportinės kelnės, šlepetės, burnos higienos priemonės, vitaminai ar saldumynas su palinkėjimu. Bet koks paramos kiekis ten yra reikšmingas ir laukiamas. Osvaldas patikino, kad kariai, gavę atviruką su padėka ar vaikišką piešinį pravirksta – jiems sunku suvokti, kad jie svarbūs kažkam net už tūkstančių kilometrų.“

Pasak M. Ošmianskienės, netrukus po gautos žinutės buvo pradėtos rinkti ir piniginės lėšos, ir reikalingiausi daiktai. Kartu su pradėtos akcijos „Laisvė Ukrainai“ partneriais organizacija „Blue/Yellow“ pavyko surinkti pusantro tūkstančio eurų paramai įsigyti bei buvo renkamos lengvai užmaunamos kelnės, trumpikės, higienos reikmenys, šlepetės, marškinėliai bei vaistai, nuotaikai pakelti – ir šokoladas, kurį mielai sutiko padovanoti „Vilniaus pergalė“.

„Žinutė gauta iš Osvalo priminė, kaip arti mūsų yra ši kova dėl laisvės, kad, nors ir karo laukas ne pas mus Lietuvoje, jis yra labai su mumis susijęs ir net mūsų tautiečiai tampa jo dalimi. Labai džiaugiuosi, kad Lietuva išlieka aktyvi ir drąsiai kalba apie pagalbos Ukrainai svarbą, telkia tarptautinius partnerius ir nuolatos primena pasauliui apie šios tragedijos rimtumą.

Labai daug dėmesio karui Ukrainoje skyrėme Seime, tačiau ši akcija leido prisiliesti artimiau ir paremti kovojančius karius tiesiogiai. Osvaldo pasakojimai iš karo lauko priminė, kokia sunki yra kova dėl laisvės ir kokia brangi jos kaina. Noriu padėkoti visiems prisidėjusiems akcijos partneriams. Tikiu, kad su pirma iškeliavusia siunta šis paramos projektas tikrai nesibaigs“, – sako Seimo narė M. Ošmianskienė.

Pirmoji paramos Ukrainai siunta sunkvežimiu iškeliauja ketvirtadienį, lapkričio 23 dieną,  antrasis reisas planuojamas kitą antradienį, lapkričio 28-ąją.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos