2022-06-23

Internetinėms apgavystėms ateina galas!

Kone kiekvienam tekę gauti žinutę iš savo tariamo banko, perspėjančią apie blokuotą sąskaitą ar kviečiančią pasikeisti slaptažodį paspaudus neaiškią nuorodą. Virtualūs sukčiai greitai tobulėja, tad kovoti su jais būtina lygiai taip pat sparčiai!
Seimo Laisvės frakcijos narys Kasparas Adomaitis su kolegomis parlamentarais registravo įstatymo projektą, kuris Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui leis operatyviai apriboti prieigą prie kenksmingų interneto svetainių.
2022 m. kibernetinių nusikaltimų skaičius išaugo dvigubai, o finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių išviliojo virš 2 milijonų eurų. Visgi policija dėl tokių svetainių veiksmų įprastai imasi per vėlai – tik tada, kai sulaukia pranešimo dėl nusikalstamos veikos.
„Tuo tarpu Nacionalinis kibernetinio saugumo centras nuolat stebi kibernetinę erdvę ir fiksuoja užkrėstas svetaines, tad galėtų reaguoti daug greičiau. Norime centrui suteikti teisę nedelsiant imtis prevencinių priemonių ir riboti kenkėjiškų svetainių pasiekiamumą – paradoksalu, kad iki šiol jis tokios teisės neturi“, – aiškina K.Adomaitis.
Projektu taip pat siūloma centrui suteikti teisę atlikti patikrinimus, kaip interneto tiekėjai vykdo nurodymą blokuoti tam tikrus domenus. Dabar ši funkcija išsibarsčiusi tarp skirtingų institucijų, kurios patikrinimui neturi reikiamų išteklių.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.