2023-11-30

K. Adomaitis įregistravo naujus teritorijų planavimo pasiūlymus – daugiau įtakos suteiktų bendruomenėms

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis įregistravo 4 pasiūlymus statybos ir teritorijų planavimo įstatymams, kurie numato didesnį bendruomenių vaidmenį miesto planavimo ir statybų procese.

„Pateikiau siūlymus, padėsiančius gyventojams labiau įsitraukti į statybų reikalus jų kaimynystėje ir būti labiau išgirstiems. Urbanistikos ir architektūros autoritetai jau ne vieną dešimtmetį akcentuoja ir žmogiškojo mastelio svarbą, siekiant sukurti gyvybingus miestus, kuriuose gera judėti ir būti. 

O kaip kitaip atsižvelgti į žmogiškąjį mastelį, jei ne tiesiogiai paklausus – ko reikia gyventojams? Čia, planuojant ir užstatant miestus, didžiulis vaidmuo tenka dialogui su bendruomenėms – pradedant nuo želdynų išsaugojimo, parkingo, sporto aikštelių, įvažiavimų į kiemus, baigiant vietomis konteineriams“, – teigia Laisvės frakcijos narys K. Adomaitis.

Registruoti parlamentaro pasiūlymai yra šie:

  1. Teritorijų planavimas turėtų būti žymiai aiškesnis, vizualesnis, skaičius ir nuspalvintus plotus paverčiant tūriais. Taip visuomenei būtų daug paprasčiau suvokti, kas bus statoma ir išsakyti lūkesčius, kai sprendiniai dar gali būti koreguojami;
  2. Būtina plėsti informacijos apie planuojamas statybas pateikimo būdų ratą, įtraukiant informacinius stendus žemės sklype ar teritorijoje;
  3. Suinteresuotai visuomenės daliai, dalyvaujančiai teritorijų planavimo svarstyme, turi būti suteikta teisė susipažinti ir pakartotinai teikti pasiūlymus dėl po viešo svarstymo pakeistų teritorijų planavimo dokumento sprendinių;
  4. Statytojas, norėdamas gauti specialiuosius reikalavimus (tam tikrus architektūros, paveldosaugos, saugomų teritorijų apsaugos reikalavimus), turėtų privalomai pateikti suinteresuotos bendruomenės pasiūlymus, kuriuos vertintų savivaldybės vyriausiasis architektas. Tai reiškia, kad vystytojui reikėtų organizuoti susitikimus su visuomene ir išgirsti jos siūlymus.

„Anksčiau ar vėliau, miesto vystymasis ir pokyčiai paliečia kiekvieną iš mūsų, tad labai svarbu gyventojams užtikrinti galimybę dalyvauti ir išsakyti savo nuomonę, kas rūpi jų gyvenamojoje aplinkoje“, – sako K. Adomaitis.

Dėl pasiūlymų Seimo Aplinkos apsaugos komitetas turės apsispręsti šiandien.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos