2022-10-10

Kaip nenuvažiuoti nuo bėgių? Pasikalbam apie psichikos sveikatą!

Apie psichikos ir emocinę sveikatą įprastai kalbame tik tuomet, kai mus arba mūsų artimuosius paliečia nelaimė. Mes sakome – apie psichikos sveikatą turime kalbėti DABAR.

Dėl to, minėdami Pasaulinę sveikatos psichikos dieną, Vilniaus geležinkelio stotyje pasikalbėjome net keturiomis su ja susijusiomis temomis:

  • Kaip mokykla veikia vaikų psichikos sveikatą ir kokiomis priemonėmis galime pakeisti itin liūdną patyčių mokyklose statistiką
  • Su kokiais iššūkiais susiduria žmonės, kurie ką tik tapo tėvais, ir kodėl jų neišspręsime tol, kol neskirsime prioriteto mamos psichinei sveikatai
  • Kodėl Lietuvoje vis dar naudojame daug etikečių gydant žmones ir kaip besikeičianti kalba gali padėti atsikratyti ligas supančios stigmos?
  • Kaip žmonės, kuriems nustatyta gyvenimą pakeitusi diagnozė, prisitaiko prie naujos realybės ir kokį lemiamą vaidmenį atlieka bendruomenės palaikymas?

Ačiū renginio moderatoriams – Seimo Laisvės frakcijos nariams Ievai Pakarklytei, Tomui Vytautui Raskevičiui, Morganai Danielei, Monikai Ošmianskienei ir visiems dalyviams!

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos