2023-12-07

Laisvės frakcija palaiko Odontologų rūmus: tikime profesine savivalda

Seimo Laisvės frakcija palaiko Odontologų rūmų savarankiškumą stiprinantį įstatymą, kuriuo būtų vėl įtvirtinta odontologų savivalda. Pasak frakcijos narių, profesinės savivaldos stiprinimas buvo numatytas ir koalicijos sutartyje.

Anot Laisvės frakcijos seniūno Vytauto Mitalo, turime pasitikėti odontologais ir jų sugebėjimu sąžiningai prižiūrėti savo ir savo kolegų veiklą.

„Girdime pačios odontologų bendruomenės lūkesčius apie jų veiklos reguliavimą, todėl palaikome šias permainas, juk profesinės savivaldos stiprinimas buvo numatytas ir koalicijos sutartyje“, – teigia V. Mitalas.

Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė tikina, kad negali viešasis sektorius nusamdyti tiek kiekvienos profesijos ekspertų, galinčių kompetentingai įvertinti kiekvienos srities profesionalų veiklą.

„Šis projektas tikrai buvo vilkinamas, kol sugrįžo į Seimo salę svarstymui. Prireikė 16 mėnesių, kad šis projektas būtų apsvarstytas Antano Matulo vadovaujamame Sveikatos reikalų komitete. Tai buvo tikrai ilga ir sudėtinga vieno įstatymo projekto epopėja.

Profesinė savivalda, šuo atveju odontologų savivalda, Lietuvai nėra nei kažkas naujo, nei kažkas gąsdinančio. Odontologų rūmai licencijavimo ir priežiūros funkciją vykdė 16 metų, Architektų rūmai veikia jau 17 metų, advokatų savivalda – beveik 20 metų. Tai – gera ir ne vienoje valstybėje pasiteisinusi kryptis. Juk kas geriau gali suprasti srities reikalavimus, iššūkius bei užtikrinti vienodus veiklos standartus negu patys tos srities profesionalai“, – tikina Seimo narė.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos