2023-12-05

Laisvės frakcija: valstybės biudžete – mūsų pastangomis priimti pasiūlymai

Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas teigia, kad biudžetui frakcija pritars, ne dėl koalicijos ir automatinio Vyriausybės rėmimo, o dėl jo turinio, kuriame nugulė ir laisviečių pastangomis priimti pasiūlymai – papildomos lėšos keliams taisyti, augančios lėšos neformaliajam ugdymui bei viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų augimas. Anot V. Mitalo, visa tai – bendrų sprendimų pasekmė, o didesnį prioritetinį dėmesį vertėtų skirti krašto gynybai.

Seimo narys V. Mitalas sako, kad 2024-ųjų biudžetas priimamas neįvedus naujų mokesčių viduriniajai klasei – tai vienas pagrindinių Laisvės partijos programinių įsipareigojimų – vietoj to, pasak parlamentaro, turime susitelkti į šimtų milijonų eurų ištraukimą iš šešėlio ir kovą su kontrabanda, ypač cigarečių kontrabanda iš Baltarusijos.

„Biudžetas yra geras ir mes už jį balsuosime. Dėl pagrindinių mūsų siūlymų pavyko sutarti. Keliams biudžetas skiriamas didesnis, tai leis pradėti Vilnius-Utena kelio rekonstrukciją kitąmet ir tęsti Via Baltica bei avarinių tiltų remontą. Auga lėšų suma skiriama neformaliam ugdymui – tai padės paskatinti vaikus lankyti būrelius.

Galų gale, solidus viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų augimas, NPD didinimas ir priemonės verslui taip pat yra mūsų bendrų sprendimų pasekmė, kuriuos reikia priimti ir įgyvendinti jau nuo sausio pirmosios“, – sako Seimo vicepirmininkas.

V. Mitalas atkreipia dėmesį, kad vertins itin atidžiai, kaip seksis didinti mokytojų atlyginimus iki 130 proc. šalies VDU kitąmet: „Jei reiks tą didinimą pagreitinti – metų eigoje sprendimus priimsime. Taip pat ir dėl papildomų ir greitų gynybos stiprinimo įsigijimų. Europos Komisija Lietuvos biudžeto deficitą vertina nuosaikiau nei Lietuva, dėl to manau, kad erdvės skubiems gynybos pajėgų stiprinimams yra. Kol kas biudžete to nėra – Krašto apsaugos ministerija nepasiūlė.“

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos