2024-02-12

M. Danielė registruoja išimtį dėl lošimų reklamos: „Sportui reikės susirasti kitus rėmėjus“

Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė registravo Azartinių lošimų reklamos draudimo projekto pataisą, kuri numato pereinamąjį laikotarpį sporto sričiai reabilituotis po to, kai lošimų reklama bus uždrausta.

Pirmadienį Seime buvo registruotas Azartinių lošimų reklamos draudimo projektas, kuriuo siekiama uždrausti azartinių lošimų bendrovių reklamą. Projektą pasirašė ir Seimo Laisvės frakcijos narė M. Danielė, anot kurios, panaikinti priklausomybės riziką keliančių dalykų agresyvų reklamavimą seniai laikas.

„Kad sportas seniai gyvena iš lošimo pinigų – nėra naujiena. Visgi buvau įsitikinusi, kad kažkokios raudonos linijos net lošimų pinigams yra, pavyzdžiui, neparsiduoti bent pavadinimuose. Tačiau ne, tokių linijų nėra ir čia.

Kad linijos užsidangstė banknotais, matėsi ir portaluose, ir kanaluose, ir stenduose. Lošimų reklama jau ilgą laiką agresyvi ir erzinanti. Daugeliui susierzinimas – vienintelis sukeltas efektas. Tikiu, kad sutelkus politinę valią, lošimų reklama Lietuvoje bus uždrausta, o lošimų priklausomybės prevencija, stebėjimas ir gydymas bus sustiprintas iš esmės. Viena pamoka aiški jau dabar – visada diferencijuoti pajamų šaltinius.“

Pasak M. Danielės, kad Azartinių lošimų reklamos draudimo projektas sulauktų sėkmės Seime, jis turi atliepti ir didžiąsias tokio draudimo kliūtis – pirmiausia, suteikti laiko sportui susirasti kitus, mažiau žalingus visuomenės sveikatai rėmėjus: „Lošimų bendrovių pinigų įsiskverbimas į sportą ir, paminėtina, žiniasklaidą ilgą laiką ir buvo pagrindiniai barjerai reklamos draudimui įgyvendinti.

Todėl šiandien registravau pasiūlymą, kuris akcentuoja pereinamąjį laikotarpį sporto sričiai reabilituotis po to, kai lošimų reklama bus uždrausta.“

Azartinių lošimų reklamos draudimo projektą Seime numatoma svarstyti pavasario sesijos metu.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos