2022-04-19

Neapykantos simbolių Lietuvoje nebeliks!

Georgijaus juostos, „Z“, „V“ ir kiti kruvinos rusijos agresijos ženklai nebegalės būti demonstruojami Lietuvoje – už tai grės baudos.

Dėl to apsisprendė Seimas, šiandien paskutinėje priėmimo stadijoje balsavęs už Laisvės frakcijos narės Monikos Ošmianskienės inicijuotas įstatymo pataisas.

Monika Ošmianskienė džiaugiasi, kad Seimas vieningai priėmė nacionaliniam saugumui būtiną sprendimą uždrausti rusijos propagandos ženklus. Tai – svarbi naujiena artėjant gegužės 9-ajai, kurią prorusiškos jėgos įprastai išnaudoja propagandos simbolių skleidimui.

„Šio įstatymo pataisos gyvybiškai būtinos – prieš rusijos propagandą turime aktyviai veikti prevenciškai. Ji tikrai nesnaudžia ir ieško kelių kiršinti žmones, keisti mąstymą, realybę. Kaip matome, realybė rusijos piliečių galvose jau yra pakeista – negalime to leisti Lietuvoje“, – sako Laisvės frakcijos narė. Įstatymo pataisos įsigalios jas pasirašius prezidentui.

Draudimas demonstruoti totalitarinių ir autoritarinių režimų simbolius, naudojamus propaguoti karinei agresijai, apims tiek Georgijaus juostą, tiek raides „Z“ ir „V“. Fiziniai asmenys už jų demonstravimą pirmą kartą turės susimokėti iki 700 eurų baudą, juridiniai – iki 1,2 tūkst. eurų. Nusižengus pakarotinai, baudos didės.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos