2022-08-12

Teisė nutraukti nėštumą saugiau pagaliau patvirtinta

Didžiulis laimėjimas reprodukcinių žmogaus teisių srityje – Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino medikamentinio nėštumo nutraukimo tvarką. Dar praėjusių metų pavasarį tai padaryti ministeriją paragino Seimo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė.
Šis svarbus žingsnis, kurio teko laukti daugiau kaip 30 metų, suteikia moterims teisę pasinaudoti mokslo pažanga ir nėštumo nutraukimo procedūrą atlikti saugiau bei privačiau. Medikamentinį abortą, kaip mažiau rizikingą chirurginio aborto alternatyvą, rekomenduoja ir Pasaulio sveikatos organizacija.
„Kol pavieniai Seimo nariai svajoja kontroliuoti moterų teisę į savo kūnus, priimame sprendimus, atitinkančius europietišką supratimą apie žmogaus teises ir mokslo pažangą. Jau daugiau kaip trisdešimt metų Europos moterys, patyrusios nepageidaujamą nėštumą, gali naudotis saugiu ir efektyviu būdu jį nutraukti, tuo tarpu Lietuvoje situacija iki šiol buvo paradoksali – saugiausią ir pažangiausią medikamentą moterys iš užsienio siųsdavosi nelegaliai. Džiaugiuosi, kad šios beprasmės sveikatos sistemos spragos nebelieka“, – sako M. Danielė.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos