2023-11-29

V. Mitalas inicijuoja parlamentinę kontrolę Krašto apsaugos ministerijos išlaidoms įvertinti

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas inicijuoja Biudžeto ir finansų komiteto posėdį, kuriame būtų įvertintos Krašto apsaugos ministerijos išlaidos gynybai.

„Šių metų Krašto apsaugos biudžetas buvo didžiausias Lietuvos istorijoje ir, nors visuomenė pritaria jo tolimesniam augimui, mes, kaip parlamentarai, turime pareigą kontroliuoti, kaip ir kam gynybos lėšos yra leidžiamos.

Ypač tai svarbu todėl, kad iki šiandien dar nepavyko iš KAM gauti investicijų į infrastruktūrą grafiko, kurį su KAM atstovais esame jau aptarę, ministerijai pristatinėjant šauktinių reformos variantus Seime“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas V. Mitalas.

Anot Seimo nario, šioje kadencijoje Biudžeto ir Finansų komitetas dar nesurengė nei vieno parlamentinės kontrolės posėdžio Krašto apsaugos sistemos asignavimų sričiai.

„Todėl laišku kreipiausi į Biudžeto ir Finansų komitetą, kviesdamas kolegas surengti atskirą posėdį apie KAM asignavimus ir išlaidas gynybai. Tikiu, kad tai įvertinus, aiškiau matytume, kaip dar galėtume sustiprinti savo gynybos sektorių ir kokį finansavimo augimą galėtume užsibrėžti ateičiai“, – teigia V. Mitalas.

Lietuva šiemet gynybai skyrė beveik 2 milijardus eurų arba 2,5 procento BVP. Tai – vienas didžiausių rodiklių NATO. Kitąmet investicijos į gynybą pirmą kartą viršys 2 milijardus eurų ir sieks 2,7 procento BVP.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos