2024-02-02

Vilniaus rajono savivaldybėje svarstomas biudžetas – be proveržio

Laisvės partijos Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas ir tarybos narys Daniel Ilkevič kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybės tarybą, pateikdamas savo ir Centro dešinės koalicijos pasiūlymus bei prioritetus biudžetui. Pasiūlymai apima švietimo kokybės ir prieinamumo, rajono gyventojų saugumo ir pasiruošimo ekstremalioms situacijoms, judumo infrastruktūros ir lygiateisiškumo bei žmogaus teisių sritis.

Šiandien Vilniaus rajono taryba pateikimo stadijoje svarstė 2024 metų savivaldybės biudžetą ir strateginį veiklos planą iki kitų rinkimų. Pasak D. Ilkevič, Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto projekte prašoma numatyti lėšų jaunųjų talentų programai, švietimo skaitmenizavimui, 1,8 mln. eurų modulinių lopšelių-darželių įrengimui, projektavimui ir nuomai, mokyklų projektavimui, rekonstrukcijai bei statybai pagal realų poreikį.

„Biudžeto projekte numatyta prašyti išlaidų ir Vilniaus rajono savivaldybės priedangų, slėptuvių bei sirenų įrengimo galimybių studijai, patogesniam pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimui bei sujungimui į vieną tinklą, kelių būklės gerinimui, žmogaus teisių steigimui ir jos veiklos finansavimui.

Tokius pasiūlymus pateikiau kartu su Vilniaus rajono Centro dešinės koalicijos nariais, nes rajono biudžete pasigendu ambicingų investicijų į švietimą, saugumą ir rajono transformaciją jau šiandien, nelaukiant kitų metų ar kitų rinkimų. Nors kai kurie jau pradėti darbai savivaldybėje yra tęsiami, tačiau nerimauju dėl kitų reikalingų pokyčių trūkumo, kurie užtikrintų kokybišką gyvenimą Vilniaus rajono gyventojams“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės narys D. Ilkevič.

Anot D. Ilkevič, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga kalbėdama apie biudžetą naudoja „namo“ alegoriją ir džiaugiasi tolimesnių „namo“ statymų ir darbų tęstinumu, tačiau nežiūri tiesai į akis. Savivaldybė iki šiol subsidijuoja rajono komunalininkų veiklą, daugiabučiai namai savo energetiniu efektyvumu smarkiai atsilieka Lietuvos mastu, o darželiuose ir mokyklose iki šiol trūksta vietų rajono gyventojų vaikams.

„Biudžeto pajamos sudaro 188 mln. 132 tūkst. eurų. O šiais metais pajamos dar ir augo 39 mln. eurų – apie 19 proc. Prie šios sumos prisidės praeitų metų likutis bei skolinami Europos Sąjungos finansai, tad planuojami asignavimai išlaidoms sieks 208 mln. 796 tūkst. eurų. Tačiau ryškėjantis LSDP ir LLRA-KŠS  bendradarbiavimas kelia didelių abejonių dėl realių žadėtų pokyčių įgyvendinimo ar mano teiktų, pažangių pasiūlymų Vilniaus rajonui priėmimo, – tikina D. Ilkevič.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos