2022-08-05

Žingsniu arčiau pagalbos translyčiams asmenims

Šiandien žengtas dar vienas žingsnis užtikrinant vakarietiškas žmogaus teises savo piliečiams. Sveikatos apsaugos ministras atsižvelgė į Laisvės frakcijos pateiktą siūlymą ir įsakymu patvirtino tvarką dėl transseksualumo diagnostikos ir gydymo.
Seimo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė džiaugiasi, kad 20 metų ignoravusi translyčių visuomenės narių problemas valstybė pagaliau atsigręžia į jų sprendimą.
„Nors patys trans žmonės tvarką vadina figos lapu, pridengiančiu Lietuvos gėdą dėl 20 metų neveiksnumo, tai – istorinis sprendimas. Žinoma, tam, kad paslaugos atitiktų žmonių lūkesčius ir tarptautinius standartus, padaryti reikia dar labai daug, mat kol kas tvarka transseksualumą įvardija kaip sutrikimą, numato tik bazinius tyrimus ir procedūras, išlieka klausimas dėl pačių pažeidžiamiausių žmonių – jaunimo“, – teigia M. Danielė.
Tikime, kad ši tvarka bus patobulinta taip, kad užtikrintų translyčių žmonių orumą, ir visomis išgalėmis prie to prisidėsime. Kurkime valstybę, atvirą kiekvienam jos žmogui!

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos