2022-05-21

Aušrinė Armonaitė susitiko su Ukrainoje dirbančiais Lietuvos verslininkais

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šią savaitę su Ukrainoje dirbančiais Lietuvos verslininkais ir didžiausiomis Lietuvos verslo asociacijomis aptarė Ukrainos atstatymo planus. 
Anot ministrės, šalies atstatymo strategija turi susidėti iš dviejų etapų:
  • Skubūs kritiškai svarbios Ukrainos infrastruktūros atstatymo darbai. Tarp tokių objektų – ligoninės, vandenvietės, gyvenamieji namai, transporto ir logistikos infrastruktūra.
  • Ukrainos ekonomikos gilesnė integracija į Europos Sąjungą ir su tuo susijusios reformos.
A. Armonaitė pabrėžia, kad Lietuvos verslas Ukrainos nepaliko – rusijai puolant Kyjivą jis užtikrino nenutrūkstamą maisto tiekimą miestiečiams, Lietuvių kompanijos „BT Invest“ valdomi prekybos centrai sparčiai atnaujina veiklą, tai pačiai grupei priklausanti viena didžiausių Kyjivo nekilnojamo turto vystytojų atnaujino gyvenamojo būsto statybų ir pardavimų darbus.
„Žiūrėdami į artimą ateitį kalbame ne tik apie statybų industriją, bet ir apie kompetenciją skaitmenizacijoje, finansų technologijose, audito, antikorupcijos srityje ir kita“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė.
Šiuo metu Europos Komisija pradeda ruošti Ukrainos atstatymo finansavimo instrumentą, o Lietuvoje atitinkamai ieškome priemonių, kurie leistų mūsų šalies verslui padėti Ukrainai. Slava Ukraini!

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos