2022-05-24

Daugiau įkrovimo vietų ir lengvatų elektromobiliams!

Ateities judėjimui sąlygas turime sudaryti jau dabar! Seimo Laisvės frakcijos narys Kasparas Adomaitis registravo įstatymų projektus, kurie leis sparčiau plėsti įkrovimo stotelių tinklą Lietuvoje ir nuo kelių mokesčio atleis krovininius elektromobilius.
Kas siūloma naujaisiais projektais?
  • Žalią elektrą pripažinti alternatyviuoju kuru. Nors atrodo savaime suprantama, Lietuvos įstatymuose elektra vis dar nėra priskiriama alternatyviesiems degalams. Dėl to investicijos, kurios galėtų būti skirtos naujų įkrovimo stotelių įrengimui, nukeliauja į kaimynines šalis, kuriose tokios išimties nėra.
  • Netaikyti kelių mokesčio komerciniams ir krovininiams elektromobiliams. Skatiname transporto sektorių tapti žalesniu, netaikant naudojimosi automagistralėmis mokesčio krovininiams elektromobiliams. Tai motyvuos verslą plačiau naudoti elektromobilius ir tolimesnėms kelionėms.
„Transporto sektorius yra atsakingas už beveik trečdalį Lietuvoje išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Siekiame neutralumo klimatui, o siūlomos paskatos elektromobilių plėtrai yra viena iš priemonių šio tikslo link“, – sako K. Adomaitis.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.