2022-06-16

Daugiau įvairovės aukštajame moksle!

Šiandien Seimas po svarstymo pritarė Mokslo ir studijų straipsnių pakeitimo įstatymo projektams, kurie yra susiję su aukštojo mokslo plėtra Lietuvoje:

  • Atskiroje eilėje į aukštojo mokslo studijas pretenduoti galės asmenys ne tik atitinkantys minimalius stojimo reikalavimus, bet taip pat turintys darbo, savanorystės patirties, tarnavimo kariuomenėje stažą ar baigę trumpąsias studijas. Tokie kandidatai galės pretenduoti į 10 procentų studijų vietų ir konkuruoti tarpusavyje.
  • Įvedama aukštojo mokslo socialinės dimensijos sąvoka. Mūsų aukštojo mokslo sistemoje atsiranda elementas, analogiškas Bolonijos procesui — tai sistema, turinti užtikrinti, kad studentų visumos socialinė sudėtis atitiktų visuomenės socialinę sudėtį. Taip aukštasis mokslas taptų prieinamesnis visiems.

„Mokslo kokybė ir įvairovė auga, kai yra tinkamai reprezentuojamos visuomenės grupės. Priėmus šiuos įstatymo projektus, mūsų visuomenė galėtų sukurti aukštesnę vertę tiek ekonominėje, tiek kultūrinėje, tiek socialinėje sferoje“, — teigė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas.

Dėl įstatymų projektų Seimas galutinai apsispręs dar vieno balsavimo metu.

 

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos