2022-06-16

Uždrauskime represijas prieš ukrainiečius ir diktatūros simbolius

Šiandien Seimas pritarė rezoliucijos projektui, pripažįstančiam, kad rusija vykdo Ukrainos tautos tremtį, ir raginančiam užkirsti kelią šiems nusikaltimams. Taip pat po pateikimo pritarta ir įstatymo projektui dėl draudimo propaguoti totalitarinius, autoritaritarinius režimus bei jų ideologijas.

Rezoliucija Seimas įpareigojo palaikyti Ukrainą iki pergalės ir visiško Ukrainos teritorijos vientisumo atkūrimo. Taip pat rezoliucija ragina tarptautines organizacijas ir demokratinių valstybių parlamentus karo nusikaltimais pripažinti rusijos vydomą agresiją ir Ukrainos tautos genocidą.

Kitu projektu siekiama Lietuvoje pašalinti su totalitarinių ir autoritarinių režimų ideologijomis siejamus simbolius ir viešuosius objektus, pavyzdžiui, paminklus.

„Istorija nėra tik tai, ko mokomės iš vadovėlių, bet ir tai, ką kuriame kasdien. Ne visi istorijos epizodai yra gražūs: dalis jų paženklinti krauju, tremtimis, sunkiai suvokiamu žiaurumu. Šių ideologijų propagavimas ir garbinimas yra nesuderinami su teisės viršenybe ir istoriniu teisingumu“, — sako teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Nors Seimo opozicija balsavime nedalyvavo, džiaugiamės, jog pavyko pritarti šiems projektams, kurie ne tik veda prie realių veiksmų padedant Ukrainai, bet ir parodo stiprią mūsų valstybės lyderystę karo kontekste.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.