Dėkojame ministrams Aušrinei Armonaitei, Ewelinai Dobrowolskai ir Mariui Skuodžiui už atsakingą darbą Vyriausybėje, stiprinant ir auginant Lietuvą pastaruosius ketverius metus. Jų pastangos gerinant teisingumo, susisiekimo ir ekonomikos bei inovacijų sritis, plečiant infrastruktūrą ir užtikrinant augimą yra itin vertingos. Dėkojame už jų lyderystę ir pasiektus reikšmingus pokyčius. Būtent jų atsakingas darbas padėjo puikų pamatą tolimesnei ministerijų veiklai.
Taip pat dėkojame ir visoms Laisvės partijos ministerijų komandoms, be kurių šie darbai nebūtų pavykę.
Ačiū Jums labai!
5 pagrindiniai Susisiekimo ministerijos darbai 2021-2024 m. kadencijoje:
- Strateginė infrastruktūra:
Rekonstruojama „Via Baltica“ (28 km naujos automagistralės, papildomi 12 km 2024 m.), modernizuojamas kelias Vilnius–Utena (32 km iki 2024 m.).
- Tarptautiniai transporto ryšiai:
Pradėti Vilnius–Ryga ir Vilnius–Varšuva traukinių maršrutai, įsigyti šiuolaikiniai „Sandler“ traukiniai, krovininiai traukinių maršrutai į Duisburgą, europinė greitojo traukinio jungtis į Klaipėdą įtraukta į TEN-T žemėlapį.
- Uosto ir vandens transporto plėtra:
Klaipėdos uostas pagilintas iki 15,5 m, kraunama po 1 mln. TEU per metus, atnaujinta Nemuno žemupio laivyba.
- Aviacijos infrastruktūra ir skrydžių plėtra:
Rekonstruoti oro uostai (Vilniaus terminalas, Palangos peronas), daugiau strateginių skrydžių krypčių ir naujos rinkos Lietuvos oro bendrovėms (JAV).
- Technologinė pažanga:
5G ryšys pasiekė 98,5 % apgyvendintos šalies teritorijos, elektromobilių įkrovimo stotelės išaugo beveik 5 kartus, pastatyti du nauji valstybės duomenų centrai.
5 pagrindiniai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbai 2021-2024 m. kadencijoje:
- Verslo plėtra ir investicijų pritraukimas:
Įgyvendintas 1 mlrd. eurų planas verslo skaitmeninimui, atsinaujinimui ir žaliosios ekonomikos plėtrai. Pritraukta beveik 200 užsienio investuotojų projektų, kurie sukurs daugiau nei 15 tūkst. darbo vietų ir 755 mln. eurų investicijų.
- Startuolių ekosistemos stiprinimas:
Startuolių vertė pasiekė 13,7 mlrd. eurų, veikia daugiau nei 1000 startuolių. Į Lietuvą pritraukti tarptautiniai akceleratoriai, tokie kaip „Plug and Play“, skatinantys inovacijas.
- Regionų ir infrastruktūros plėtra:
Regionų kelių ir infrastruktūros tobulinimui skirta 76,3 mln. eurų. Įgyvendintos 17 stambių investicinių projektų sutarčių, atnešančių 1,5 mlrd. eurų investicijų.
- Gynybos ir saugumo pramonės skatinimas:
Įsteigtas 13,5 mln. eurų rizikos kapitalo fondas „MILInvest“, skirtas inovatyvioms gynybos technologijoms kurti. Pakeisti įstatymai, mažinantys ribojimus ginkluotės gamybai ir skatinantys gynybos inovacijas.
- Inovacijų skatinimas ir skaitmenizacija:
Įkurta Inovacijų agentūra, kurios paslaugomis pasinaudojo daugiau kaip 40 tūkst. klientų. Atverti 1700 duomenų rinkinių verslui ir visuomenei, skatinant skaitmenizaciją ir dirbtinio intelekto plėtrą.
5 pagrindiniai Teisingumo ministerijos darbai 2021-2024 m. kadencijoje:
- Teismų ir bausmių vykdymo reformos:
Įgyvendinta apylinkės teismų reforma užtikrino vienodą teisingumo vykdymo kokybę ir efektyvumą visoje Lietuvoje. Automatizuotas bylų paskirstymas sumažino teismų krūvį, o bausmių vykdymo sistemos pokyčiai sumažino kalinių skaičių ir pagerino nuteistųjų resocializacijos galimybes.
- Parama Ukrainai ir tarptautinei teisei:
Lietuva inicijavo ir dalyvavo tarptautiniuose procesuose dėl Rusijos karo nusikaltimų, genocido ir žmogaus teisių pažeidimų. Tai apima prisidėjimą prie tarptautinių teismų bylose ir Vladimiro Putino arešto orderio išdavimą, taip pat bendradarbiavimą su daugiau nei 30 šalių.
- Lygybė ir tautinių mažumų teisės:
Baudžiamojo kodekso pataisomis išplėstas diskriminavimo apraiškų sąrašas, įtraukiant odos spalvą ir etninę kilmę. Reglamentuoti asmenvardžių rašybos lotyniškais rašmenimis kriterijai, kurie ypač svarbūs tautinėms mažumoms. Sukurta translyčių asmenų vardo ir pavardės keitimo taisyklės. Pagaliau priimtas Tautinių mažumų įstatymas.
- Naujos kartos paslaugos:
Įtvirtinti pokyčiai leido dalį civilinių bylų spręsti notaro pagalba, sumažinant teismų krūvį apie 30 %. Sukurta notarinių įkainių nustatymo metodika ir įteisinti mišrūs notarinių veiksmų būdai, derinant fizinį ir nuotolinį dalyvavimą.
- Kokybiškos teisinės pagalbos plėtra:
Padidintas valstybės garantuojamos teisinės pagalbos advokatų užmokesčio dydis, sukurta papildoma motyvacija dirbti socialiai jautriose bylose. Specialūs mokymai ir didesnis finansavimas užtikrina geresnę teisinę pagalbą smurto, neapykantos nusikaltimų ir prekybos žmonėmis aukoms.