2022-04-15

Didesnė apsauga ne tik diplomatų sutuoktiniams, bet ir partneriams!

Šiandien Seimo Užsienio reikalų komitetas pritarė Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus inicijuotiems pasiūlymams Diplomatinės tarnybos įstatymui, kuriais siekiama, kad diplomatų partneriams būtų suteiktos tos pačios garantijos, kaip ir diplomatų sutuoktiniams.

„Įvairiose gyvenimo srityse, įskaitant ir diplomatinę tarnybą, veikia asmenys, gyvenantys ne tik santuokoje, bet ir faktinėje partnerystėje. Privalome sukurti tokias sąlygas, kad visi Lietuvos valstybei dirbantys žmonės jaustųsi teisiškai saugiai ir užtikrintai. Būtent dėl šios priežasties siūlau, kad konkrečios garantijos, numatytos Diplomatinės tarnybos įstatyme, būtų taikomos ne tik sutuoktiniams, bet ir partneriams“, – sako T. V. Raskevičius.

Šiandien Lietuvoje jau yra apie 60 įstatymų, kurie numato teises ir pareigas partneriams ar sugyventiniams. Seimo Laisvės frakcijos narys pabrėžia, kad pritardami šiai iniciatyvai, Seimo nariai pripažįsta Lietuvos valstybei dirbančių žmonių indėlį ir prisideda prie visų šeimų saugumo užtikrinimo.

Tam, kad siūlomomis pataisomis užtikrinamos socialinės garantijos įsigaliotų, būtina priimti pagrindinį Partnerystės įstatymą. Dėl jo Seimas apsispręs jau artimiausiu metu.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos