2022-05-10

Laisvės frakcija ragina steigti pagalbos seksualinį smurtą patyrusiems asmenims tinklą

Laisvės frakcijos nariai Ieva Pakarklytė, Morgana Danielė ir Marius Matijošaitis kreipėsi į atsakingas ministerijas ragindami steigti pagalbos seksualinį smurtą patyrusiems asmenims tinklą, apimantį visą Lietuvą.

Šiuo metu mūsų šalyje neturime efektyvios sistemos, kurioje seksualinį smurtą patyrę asmenys galėtų gauti visą jiems reikalingą pagalbą ir jaustis saugiai. Ši problema ypač išryškėjo iš Ukrainos į Lietuvą atvykstant tūkstančiams karo pabėgėlių, tarp kurių – daugybė prievartą patyrusių moterų ir mergaičių.

„Nors Lietuvoje veikia įvairios pagalbos institucijos, to negana. Būtina optimizuoti visą pagalbos sistemą, kuri leistų papildomai netraumuojant aukų surinkti įrodymus apie patirtą seksualinį smurtą, gauti greitą ir kompetentingą medicinos pagalbą, ilgalaikę ir specifinę psichologinę pagalbą“, – sako I. Pakarklytė.

Asociacija „Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės“, vienijanti moterų pilietines organizacijas, jau yra pasirengusi kurti pagalbos centrų tinklą – tam reikalingas 400 tūkst. eurų finansavimas, būtinas specialistų rengimui ir mokymams. Seksualinę prievartą patyrę žmonės pagalbos turi sulaukti greitai, saugiai ir efektyviai – kiekviena diena be tokios pagalbos turi milžiniškas ilgalaikes pasekmes. Metas pradėti reikalingus pokyčius!

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.