2022-05-09

Ukraine, we want you in the EU

Gegužės 9-oji – Europos diena, todėl šiandien turime drąsiai ir aiškiai kalbėti apie Europos ateitį, kurios neatsiejama dalis yra Ukraina. Prie Ukrainos ambasados Vilniuje savo poziciją išreiškėme užrašu – Ukraina, norime tavęs Europos Sąjungoje!
Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas teigia, kad nėra ir nebuvo kitos šalies, kuri tiek būtų kraujavusi su Europos Sąjungos vėliava ir Europos idėja širdyse, kaip Ukraina.
„Šiandien aiškiai matome, kad mums Ukrainos reikia laisvos ne tik dėl jų pačių, bet ir dėl visos Europos laisvės. Daugybė kartų politikų, visuomenininkų ir mąstytojų stengėsi suvienyti Europą, bet pastarojo meto įvykiai gali būti stipriausias katalizatorius ne tik žemyno vienybei, bet ir seniai reikalingoms reformoms“, – sako V. Mitalas.
Jau dabar turime ruoštis netolimai ateičiai, kai putino okupantų invazija Ukrainoje baigsis ir dar kartą suvienysime jėgas, padėdami savo laisvę apgynusiai šaliai tvirtai atsistoti ant kojų. Atėjus tam laikui, Europos Sąjunga turi būti priėmusi vienareikšmišką sprendimą dėl Ukrainos ateities joje.
Lietuvos svarbiausias darbas šiuo metu – būti ledlaužiu ne tik užtikrinant teisingumą ir bausmes karo nusikaltėliams, bet ir Ukrainos narystę Europos Sąjungoje. Slava Ukraini!

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos