2024-01-18

Laisvės partija sudarė sąrašą Europos Parlamento rinkimams: siūlo drąsią darbotvarkę

Laisvės partija baigė reitinguoti savo kandidatus į Europos Parlamentą. Į rinkimus partijos sąrašą ves dviejų patyrusių teisininkų tandemas – Dainius Žalimas ir Remigijus Šimašius, kurie kviečia rinkėjus rinktis drąsą ir kompetenciją, solidžią konstitucinės ir tarptautinės teisės bei visapusę vykdomosios valdžios patirtį, pažangą bei atsinaujinusios Europos viziją.

Toliau „laisviečių“ EP kandidatų sąraše išreitinguoti Seimo nariai Vytautas Mitalas, Monika Ošmianskienė, Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė bei ministras Marius Skuodis, Seimo nariai Artūras Žukauskas, Marius Matijošaitis, Kasparas Adomaitis bei Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Daniel Ilkevič.

„Sąrašas yra pilnas kompetentingų, darbščių, savo srityse nuosekliai ir nuoširdžiai dirbančių žmonių. Tai tikrai stiprus pasirinkimas Europos Parlamento rinkimams Lietuvoje. Pirmiausiai tiems, kas nori ne tik proeuropietiškos, bet ir proaktyvios, liberalios, drąsios politikos“, – tikina Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

„Ačiū Laisvės partijos nariams ir simpatikams už pasitikėjimą reitinguojant Laisvės partijos sąrašą. Padarysiu viską, kad gautume ir Lietuvos žmonių mandatą. Europa paveldėjo tai, ką joje sukūrė buvusios kartos. Mūsų tikslas, kad Europa vėl taptų veržli ir kūrybinga pasaulio lyderė“, – teigia R. Šimašius.

Laisvės partija siekia Europai pasiūlyti drąsią politinę darbotvarkę, pasisakydama prieš orbanizaciją, politinį populizmą ir neapykantos kultūrą, palaikydama iniciatyvą nubausti Putiną ir Lukašenką Tarptautiniame tribunole bei skatindama Ukrainos ir Moldovos narystę ES.

Tarp pasiūlymų taip pat nurodytas siekis sustabdyti laiko sukiojimą, atsisakyti fejerverkų kaip pavojingų ir didelę žalą darančių priemonių bei uždrausti auginti ir žudyti gyvūnus dėl jų kailio visoje ES.

Anot Laisvės partijos narių, sudaryta EP programa – tai ne tik gražūs pažadai, bet realūs tikslai, kurie gali būti pasiekti subūrus gerą ir kompetentingą komandą.

„Mūsų siekis, kuris tikrai svarbus visai šaliai, kad rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvoje nebebūtų laikomi politikų išlydėjimo į „užtarnautą poilsį Briuselyje“ procesu, o taptų galimybe drąsiems žmonėms keisti Europos ateitį dėl mūsų visų saugesnio rytojaus. Tikimės, kad per šiuos rinkimus į Europos Parlamentą Lietuva rinksis pasiryžusius aktyviai dirbti ir žinančius, ko nori pasiekti, žmones“, – sako A. Armonaitė.

„Dar kartą pasikartosiu, kad tikiu Laisvės partijos misija ir vertybėmis, manau, jos gyvybiškai svarbios Lietuvai ir labai atspindi dabartinį Europos lūkestį. Todėl pasirinkau tapti šio sąrašo nariu ir šios partijos programos įgyvendinimo dalimi. Esu tikras, kad man asmeniškai itin svarbūs siekiai, tokie kaip Putinas ir Lukašenka, atsidūrę  Hagos kalėjime, ir Ukraina ir Moldova, tapusios ES dalimi, gali būti įgyvendinti tik tada, kai kuo didesnę EP dalį sudarys tokios politinės jėgos, kaip Laisvės partija“, – tikina D. Žalimas.

Galutinis Laisvės partijos kandidatų į Europos Parlamentą sąrašas bus tvirtinamas sausio 20 d., šeštadienį, vyksiančiame partijos narių Suvažiavime „Vilnius Talent Garden“ konferencijų salėje nuo 13 val.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos