2024-02-20

Laisvės partijos palaikymas stadionui – tik atsakius į visus klausimus

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Laisvės frakcija galėtų palaikyti daugiafunkcinio stadiono komplekso projekto tęstinumą, tačiau prieš tai būtina gauti atsakymus į vis dar kylančius klausimus. Koalicijos formate į dalį jų atsakyta, tačiau papildomų klausimų vis dar yra. 

„Kadangi nukrypimų nuo originalaus koncesijos sutarties projekto neišvengsime, kyla abejonių, ar sutarties sąlygų ir apimties keitimas nepažeidžia kitų rinkos subjektų intereso dalyvauti pirminiame konkurso etape. Kaip matyti iš projekto, siūloma keisti statybos darbų apimtį, t. y. išplėsti stadiono vietas iki 18 tūkst. vietų bei pakoreguoti sporto centro projektą, t. y. vietoje 4 aikštelių įrengti universalią 5 tūkstančių vietų salę.

Akivaizdu, kad Universalios arenos atsiradimas keičia viso projekto atsiperkamumą. Be to, ar tai yra papildomi darbai, ar darbų apimties mažinimas, ar Universalios arenos tikrai reikia? Turi būti tiksliai atsakyta, ar tai nėra esminis sutarties pakeitimas, numatytas Koncesijų įstatyme”, – tikina Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Laisvės frakcijos seniūnė Erika Kuročkina.

Anot politikės, pokalbių su koalicijos partneriais metu akcentuota, kad visi keitimai daromi Koncesijos sutarties sąlygų apimtyje, tačiau šių teiginių pagrįstumą galima bus įvertinti tik susipažinus su galutiniu Vilniaus miesto tarybai teikiamu sprendimo ir jo priedų projektu. Svarbu pabrėžti, kad, jeigu Vilniaus miesto savivaldybės taryba priims teigiamą sprendimą, sutartis turės būti įvertinta ir suderinta su Europos Komisija.

Laisvės frakcija savivaldybėje pabrėžia, kad reikėtų detaliau peržvelgti ir koncesijos sutarties vykdymui reikalingų saugiklių galimybes. Koncesininkui „Baltcap“ nepavykus įgyvendinti savo įsipareigojimų, būtina užtikrinti, kad tokios situacijos nebepasikartotų. Tam reikalinga griežtesnė darbų eigos kontrolė, projekto įgyvendinimo stebėsenos ataskaitos pateikimas miesto tarybai ir pan.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos