2022-07-22

Lietuva stoja į bylą „Ukraina prieš rusiją“

Šiandien Teisingumo ministerija buvo pristatytas dar vienas teisinis kelias pagalbos Ukrainai srityje – Lietuvos stojimas į Tarptautinio Teisingumo Teismo bylą Ukraina prieš rusiją.
„Kadangi visa Ukraina tapo karo lauku, siekiant jai padėti, turime išnaudoti visus teisinius kelius. Visi tarptautiniai karo, žmogiškumo ir genocido nusikaltimai bei represijos turi būti ištirtos, o tie, kas juos įvykdė, turi būti nubausti“, – sako teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.
Šioje byloje Ukraina teigia, kad rusija negali pateisinti savo karinių veiksmų, remdamasi melagingais teiginiais apie Ukrainos valdžios vykdytą genocidą Luhansko ir Donecko srityse. 2022 m. kovo 16 d. Teismas priėmė nutartį, nurodydamas nedelsiant nutraukti rusijos ar jos tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojamų karinių vienetų karinius veiksmus. Šio teismo sprendimo nevykdymas yra tarptautinės teisės pažeidimas.
„Ši byla yra svarbi tuo, kad joje atsakomybėn traukiama rusija kaip valstybė. Nebekalbame vien apie atsakingus asmenis, kalbame apie rusija kaip valstybę, kuri akivaizdžiai pažeidė tarptautinės teisės normas“, – pabrėžia Ewelina Dobrowolska.
Ketinimus stoti į šią Tarptautinio Teisingumo Teismo bylą išreiškė ir 43 Europos bei pasaulio valstybės, taip pat Europos Sąjunga, kuri smerkia rusijos vykdomą karinę agresiją ir jos vykdomus tarptautinius nusikaltimus.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.