2022-07-26

Siekiame, kad šildymo kainos būtų suvaldytos

Siekdamas, kad aukštos šildymo kainos Vilniuje būtų suvaldytos, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas kreipėsi į „Ignitis grupę“, kuri atsakinga už Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) statybas ir vėluojančius užbaigimo darbus.
Būtent šios jėgainės projektas leistų pagaminti apie 40 proc. Vilniaus miestui reikalingos šilumos ir iš esmės visiškai atsisakyti priklausomybės nuo gamtinių dujų. Jos statybų užbaigimas yra greičiausias būdas šildymo infrastruktūroje pereiti prie biokuro naudojimo ir taip ženkliai sumažinti šilumos energijos kainas gyventojams.
Pilnai už jėgainės užbaigimo terminus atsakinga „Ignitis grupė“ turi neatidėlioti jėgainės užbaigimo darbų. V. Mitalas primena, kad VKJ projektas turėjo būti užbaigtas 2020 m., tačiau biokurą naudojančios jėgainės dalies užbaigimas šiuo kritiniu metu jau patyrė kelis vėlavimus, po to buvo tikinama, kad biokuro įrenginiai bus pastatyti iki 2022 m. pabaigos, o jau gruodžio mėnesį bandomajai gamybai bus paleistas biokuro katilas.
„Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, raginu skirti maksimalų dėmesį, dėti visas pastangas kuo greičiau užbaigti projekto darbus ir pradėti visa apimtimi eksploatuoti Vilniaus kogeneracinę jėgainę“, – sako Vytautas Mitalas.
Slides turime tepti vasarą ir pasirūpinti, jog šildymo kainos taip stipriai neaugtų. Taigi tikimės, kad visuomenė bus reguliariai informuojama apie projekto eigą ir sulauks atsakymų į kylančius klausimus.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.