2022-08-25

Moksleiviai turi gauti mokslu paremtas žinias apie seksualinę sveikatą!

Gimnazistus vėl siūloma palikti be šiuolaikine medicina ir mokslu paremtų žinių apie sveikatą. Kad tai neįvyktų, Laisvės frakcija dėl naujos, bet šiuolaikinio žmogaus poreikių visai neatliepiančios Sveikatos ugdymo programos raštu kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją.
„Sveikatos ugdymo bendrosios programos, skirtos gimnazistams, turinys primena dorinio ugdymo pamokas ir nenagrinėja objektyvių, jaunimui reikalingų ir aktualių sveikatos temų. Siūlome atsisakyti ne sveikatos specialistų, o teologų rengtos programos“, – sako Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė.
Anot M. Danielės, projektas – pilnas spragų: jame nėra informacijos apie psichikos sveikatos sutrikimus, psichologinę ir emocinę pagalbą, stinga pagrindinių žinių apie lytinį gyvenimą, kontracepciją, lytiškai plintančias infekcijas ir t.t.
Be to, vartojama nemokslinė, su religinėmis organizacijomis siejama „krizinio nėštumo“ sąvoka, kuriai prieš kurį laiką neatsispyrė ir dalis Seimo narių.

Nepalikime Lietuvos mokinių su praėjusio amžiaus prietarus menančiomis programomis. Tikime, kad į mūsų kreipimąsi bus atsižvelgta ir reikalingi pokyčiai įvyks!

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos