2022-05-17

Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimams PRITARTA!

Seimas svarstymo stadijoje pritarė Laisvės frakcijos narės Morgana Danielė inicijuotoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms! Taip dar vienu žingsniu priartėjome prie galimybės visoms šeimoms susilaukti vaikų.

Pataisomis numatoma, kad vietoje dabar galiojančio amžino šaldymo šis laikotarpis ženkliai sutrumpės – jie galės būti šaldomi ne trumpiau kaip 2 metus ir ne ilgiau kaip 10 metų, nebent pati pora norės tą daryti ilgiau. Be to, bus sudaryta galimybė sunkiomis ligomis sergantiems žmonėms išsaugoti savo lytines ląsteles nepriklausomai nuo amžiaus.

Pataisų iniciatorė Morgana Danielė džiaugiasi, kad pagaliau pradedame kurti ne asmeniniais Seimo narių įsitikinimais, o racionaliu protu ir mokslo įrodymais grįstą politiką.

„Valstybė nėra visagalė mūsų visos būties valdytoja. Ji tėra institucija, kurios darbas yra sudaryti gaires mums naudotis mokslo ir visuomenės raidos pasiekimais, o toliau šeimos jau pačios priima tinkamiausią sprendimą dėl savo lytinių ląstelių likimo“, – sako Laisvės frakcijos narė.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos