2022-07-15

Pasirašytas partijų susitarimas dėl nacionalinio saugumo

Sutarėme dėl reikalingų sprendimų, kad visi jaustumėmės saugiau. Svarbiausios kryptys: stiprinsime Lietuvos kariuomenę ir tarptautines saugumo bei gynybos garantijas, pasirengimą visuotinei gynybai ir atsakui į hibridines atakas.
„Pasiekėme, kad būtų neatšaukiamai suplanuotas visapusiškas Lietuvos kariuomenės pajėgumų stiprinimas, vyktų Šaulių sąjungos plėtra pereinant prie šaulių, kaip civilinių pajėgų, modelio. Laisvės partijai itin svarbus visuotinės gynybos principas – kad visi galėtų įsitraukti į krašto gynybą, tačiau nebūtinai konvenciniu būdu. Plėsime alternatyvią karo tarnybą“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.
V. Mitalas atkreipia dėmesį į tai, kad platus sąjungininkų karių buvimas ant žemės Lietuvoje yra esminis Rusiją atgrasantis veiksnys.
„Todėl suplanavome darbus reikšmingai padidinti NATO pajėgumus Lietuvoje. Pirmi žingsniai – dirbsime, kad infrastruktūrinių projektų plėtra būtų greita, sudarysime aljanso sąjungininkams kuo geresnes sąlygas būti čia, treniruotis ir tobulinti bendrą pajėgų veikimą – to iki galo nebuvome padarę. Apibendrinant, šiandien svarbiausia, kad vieningai sutartą saugumo viziją maksimaliai įgyvendintume”, – pabrėžia V. Mitalas.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos