2022-07-12

Moteris neturi susimokėti už teisę į savo kūną!

Susiduriame su dar vienu bandymu varžyti moterų teisę į savo kūnus. Naujai parengtas Sveikatos apsaugos ministerijos projektas, nustatantis cezario pjūvio operacijų nėščiosioms tvarką, numato, kad cezario pjūvio operaciją pasirinkusios moterys turėtų pačios susimokėti už galimų komplikacijų gydymą.
Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė kreipėsi į SAM, raginama atsisakyti tokio neproporcingo, akivaizdžiai moralizuojančio ir bausti siekiančio reguliavimo. Tokia praktika netaikoma jokioms kitoms medicininėms paslaugoms – net skiepytis nuo COVID-19 atsisakiusių ir sunkiai susirgusių asmenų gydymą kompensavo valstybė.
M. Danielė pabrėžia, kad cezario pjūvio operaciją ir toliau galės rinktis tik nedidelė dalis moterų, kurioms dėl nustatytų priežasčių rizikinga gimdyti kitu būdu.
„Supraskime, kad jokia moteris nebėga šiaip sau darytis operacijos, kai ji gali būti išvengiama. Tai yra išskirtiniai atvejai ir moterys turi labai rimtas priežastis šiam pasirinkimui. Siekis apmokestinti tokią procedūrą visuose žingsniuose, kuriuose tik įmanoma, yra paprasčiausias bandymas eilinįkart nubausti moterį vien už poreikį pasirinkti, ką daryti su savo kūnu ir reprodukciniais organais“, – sako Laisvės frakcijos narė.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos