2022-06-21

Seime priimti du projektai, skirti užtikrinti neįgaliųjų teises

Svarbi diena žmogaus teisių užtikrinimui — Seimas paskutinėje, priėmimo, stadijoje pritarė dviem įstatymų projektams, kurie suteiks daugiau galimybių žmonėms su negalia.

Nuo šiol visos naujai įsigyjamos viešojo transporto priemonės turės būti pritaikytos skirtingos galios žmonėms, o asmeniniai asistentai, lydintys tokius žmones, galės nemokamai patekti į kultūros, sporto ir kitus renginius.

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė džiaugiasi, kad skirtingos galios žmonėms sumažės kliūčių visaverčiam dalyvavimui visuomeninėje veikloje ir laisvam judėjimui.

„Laisvė judėti nėra prabanga, tai yra žmogaus teisė. Neprieinama aplinka ir susisiekimas yra pirmieji veiksniai, nugalinantys žmogų ir formuojantys jų socialinę atskirtį. Žmonės su negalia turi turėti visas susisiekimo galimybes, o asmeninio asistento buvimas darbo vietoje neturi tapti papildomomis išlaidomis. Šiandien žengiame reikšmingus žingsnius praplečiant žmonių su negalia galimybes savarankiškai dalyvauti visuomeniniame gyvenime“, — sako M. Ošmianskienė.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos