2024-04-25

Seimo Laisvės frakcija organizuoja diskusiją „Priedangos Lietuvoje – ar pokyčių teks laukti dar 100 metų?“

Pirmadienį, balandžio 29-ąją Laisvės frakcija Seime organizuoja diskusiją, skirtą priedangų bei slėptuvių būklei Lietuvoje aptarti. Renginio metu bus stengiamasi išsiaiškinti, kiek tokios paskirties patalpų šalyje yra, kaip gyventojams jas rasti, ar jos pritaikytos neįgaliesiems ir ar turime bendrą strategiją – kur ir kaip reikėtų pasislėpti nuo oro ar cheminio pavojaus.

„Kartu su frakcija jaučiame, kad ši diskusija reikalinga aptarti dabartinę slėptuvių bei priedangų situaciją Lietuvoje, išgirsti, ką dėl to yra padariusi Vidaus reikalų bei Aplinkos ministerijos. Tuo pačiu norime išklausyti ir savivaldybių atstovus, kurie pasidalintų savo patirtimis bei architektus, kurie šiuo metu susiduria su naujais STR reikalavimais, nurodančiais, kaip projektuoti naujas slėptuves ar priedangas.

Tačiau kyla klausimas – o ką daryti su senais pastatais, kaip juos pritaikyti, kaip juose įrengti tokias patalpas? Apskirtai, norime išsiaiškinti, ar dabar vykdoma komunikacija yra pakankama – t. y., ar žmonės tikrai žino, kur ir kokia artimiausia priedanga šalia jų namų yra? Kaip, kilus pavojui, elgtis neįgaliesiems ar žmonėms, gyvenantiems daugiabučio 9-ame aukšte? Pasigendame bendros strategijos, todėl norime išgirsti atsakymus bei išklausyti visas puses“, – tikina Seimo Laisvės frakcijos narys Kasparas Adomaitis.

Diskusijoje „Priedangos Lietuvoje – ar pokyčių teks laukti dar 100 metų?“ dalyvaus Seimo Laisvės frakcijos nariai Kasparas Adomaitis, Tomas Vytautas Raskevičius bei kiti, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kartu su viceministru Vitalij Dmitrijev, taip pat Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas, Savivaldybių asociacijos direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Tiaškevičius, Vilniaus miesto vicemeras Arūnas Šileris bei architektai, Lietuvos Architektų rūmų nariai Saulius Pamerneckis ir Tumas Mazūras.

Renginio pradžia 13 val., vieta – Kazimiero Antanavičiaus salėje III r. 220 k., Seimas.

Diskusiją taip pat bus galima stebėti ir nuotoliu: https://www.youtube.com/watch?v=Aje2QNniuB0.

Kviečiame dalyvauti!

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos