2022-06-28

Šiuolaikiškos bausmių atlikimo įstaigos tampa realybe

Seimas šiandien pritarė Teisingumo ministerijos inicijuotai Bausmių vykdymo sistemos pertvarkai. Tai – ilgai lauktas pokytis, Lietuvos bausmių atlikimo įstaigas iš sovietmečio tradicijų sugrąžinsiantis į XXI amžių.
„Sistemos pertvarka siekėme, kad pareigūnai būtų išlaisvinti nuo biurokratinės naštos ir tiesioginiam darbui su nuteistaisiais galėtų skirti daugiau dėmesio, o už tai gautų orų atlygį ir naujos kartos profesinio tobulėjimo galimybes. Nuteistieji, įsigaliojus naujajam reglamentavimui, galės realiais žingsniais siekti keistis ir grįžti į visuomenę bei skatinami bus tik už tokias pastangas“ – pabrėžė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.
Kokie pokyčiai įvyks?
  • Efektyvus ir skaidrus valdymas. Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos bus reorganizuotos į vieną juridinį asmenį – Lietuvos kalėjimų tarnybą.
  • Motyvuojanti aplinka darbuotojams. Pertvarka leis subalansuoti atlyginimų politiką ir personalo darbo krūvius.
  • Daugiau pozityvaus dėmesio nuteistiesiems ir suimtiesiems. Vienas pareigūnas dirbs su ne daugiau kaip 20 nuteistųjų, padidės įkalinimo įstaigų saugumas, sumažės smurto atvejų skaičius.
  • Sėkmingesnis grįžimas į visuomenę. Prieinamesniu taps gydymas nuo priklausomybės ligų, psichologinė pagalba ir kitos socialinės paslaugos, bus skatinama nuteistųjų savanorystė, užimtumas, elgesio keitimas.
  • Stipresni nuteistųjų socialiniai įgūdžiai. Įgyvendinus pertvarką nebus ribojami susitikimai su vaikais, bus leidžiami dažnesni skambučiai artimiesiems.
  • Mažiau sugrįžtančių nuteistųjų. Numatoma, kad pakartotinai grįžtančių į įkalinimo įstaigas asmenų skaičius mažės nuo 60 proc. iki 40 proc.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.