2022-06-29

Skatiname darbdavius investuoti į darbuotojų sportą bei sveikatą!

Seimo Laisvės frakcijos narė Monika Ošmianskienė registravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma skatinti darbdavius skirti daugiau lėšų darbuotojų sportui.
Priėmus šį siūlymą, darbdaviai būtų motyvuojami iki 600 Eur per metus skirti darbuotojo sportui ar sveikatinimui, nuo šios sumos mokant keliskart mažesnius mokesčius, nei dabar.
M. Ošmianskienė pastebi, kad Lietuvos gyventojų fizinio aktyvumo rodikliai ypač maži. Tai ilgainiui tampa ligų priežastimi, kurių gydymas ar reabilitacija valstybei kainuoja ženkliai daugiau, nei kainuotų tinkama prevencija.
Šiuo metu mūsų šalies darbdaviai turi lengvatų mechanizmą, kuriuo per darbuotojo sveikatos draudimą yra skatinami prisidėti prie sveikatos paslaugų prieinamumo, tačiau šios paslaugos orientuotos į diagnozavimą ir gydymą, o ne į sveiko gyvenimo būdo skatinimą.
„Norime skatinti šiuolaikiško darbdavio kultūrą, kurioje investicijos į darbuotojo sveikatą būtų prioritetas. Tuo suinteresuotos visos šalys: valstybei tai – sveikesni gyventojai ir papildomos pajamos į nacionalinį biudžetą, darbdaviams – motyvuoti ir produktyvūs darbuotojai, o dirbantiesiems – geresnė sveikata bei savijauta jais besirūpinančioje įmonėje“, – sako M. Ošmianskienė.

Daugiau naujienų ir aktualijų:

Kitos naujienos

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį.